Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kolik místa přiřadit pro win10_64bit

Ahoj prosím vás budu vyměňovat ve stolním PC 1 1TB HDD za 500GB SSD a 1TB SSD. Moje představa byla taková že 500GB bude na systém a 1TB na data ale možná jento zbytečné plýtvání diskem a tak mě napadlo ten 500 GB SSD rozdělit na dva oddíly. Takže bych ve výsledku pak měl 2 logické jednotky a 3 oddíly (system0,data0,data1). Ale pořád se nemohu rozhodnout kolik vlastně ten system oddíl má mít velikost. Zda to udělat 250GB? Jaký na to máte vy názor?

Chceš kupovať 1x500GB a 1x1000GB ale oveľa viac sa vyplatí kúpiť 1x2TB. Fyzicky jedno úložisko a jeden oddiel. Delenie na oddiely sa robilo kedysi z určitých dôvodov ktoré dnes už nemáme. Ak to niekto robí, je to zvyk respektíve zlozvyk.

Na tvoje osobné dáta si môžeš nájsť miesto v predvolených zložkách podľa typu. Ja som to nikdy nevyužíval a odkedy sa úložisko nedelí tak mám vždy hneď na začiatku po otvorení Cčka vytvorenú zložku kde mám všetky moje dáta. Môžeš si vytvoriť skratku a do tejto tvojej zložky sa vždy dostaneš z plochy.

Ja to delím a má to výhody.... môžeš pre-inštalovať systém a dáta jednoducho nechať na disku... môžeš logický disk používať a zdielať medzi viacerými systémami.... môžeš taktiež robiť snapshoting konkrétneho logického disku.... to rozhodne nie je len o "zvyku".... osobne rozdeľujem disk na systém a dáta vždy. Ale ak má 2 disky, tak to už vlastne rozdelené má, a teda to deliť ešte viac nemusí....

btw. na mojom osobnom laptope mám dokonca 3 partície (nepočítam samozrejme tie podporné EFI či SWAP), ale mám pre systém, dáta a virtuálky.