Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kolik místa přiřadit pro win10_64bit

Ahoj prosím vás budu vyměňovat ve stolním PC 1 1TB HDD za 500GB SSD a 1TB SSD. Moje představa byla taková že 500GB bude na systém a 1TB na data ale možná jento zbytečné plýtvání diskem a tak mě napadlo ten 500 GB SSD rozdělit na dva oddíly. Takže bych ve výsledku pak měl 2 logické jednotky a 3 oddíly (system0,data0,data1). Ale pořád se nemohu rozhodnout kolik vlastně ten system oddíl má mít velikost. Zda to udělat 250GB? Jaký na to máte vy názor?

ale no tak, tyto humory uz opustil i ms - nevejde se mu tam zadny nenazrany servicepack, dnes hlasa min. 64gb.

pro vyrobni systemy s jednou bezici aplikaci davam c: 64gb.
pro office kramy s netem aspon 100gb.
pro systemy s tupymi hrami odhaduju zacit na 250gb.
zalezi proto na tvych pozadavcich, jestli vubec delit.

kdyz nemas zavedeny system automatickych zaloh co par mesicu, pak to neni uplne nutne.

Chceš kupovať 1x500GB a 1x1000GB ale oveľa viac sa vyplatí kúpiť 1x2TB. Fyzicky jedno úložisko a jeden oddiel. Delenie na oddiely sa robilo kedysi z určitých dôvodov ktoré dnes už nemáme. Ak to niekto robí, je to zvyk respektíve zlozvyk.

Na tvoje osobné dáta si môžeš nájsť miesto v predvolených zložkách podľa typu. Ja som to nikdy nevyužíval a odkedy sa úložisko nedelí tak mám vždy hneď na začiatku po otvorení Cčka vytvorenú zložku kde mám všetky moje dáta. Môžeš si vytvoriť skratku a do tejto tvojej zložky sa vždy dostaneš z plochy.

Ja to delím a má to výhody.... môžeš pre-inštalovať systém a dáta jednoducho nechať na disku... môžeš logický disk používať a zdielať medzi viacerými systémami.... môžeš taktiež robiť snapshoting konkrétneho logického disku.... to rozhodne nie je len o "zvyku".... osobne rozdeľujem disk na systém a dáta vždy. Ale ak má 2 disky, tak to už vlastne rozdelené má, a teda to deliť ešte viac nemusí....

btw. na mojom osobnom laptope mám dokonca 3 partície (nepočítam samozrejme tie podporné EFI či SWAP), ale mám pre systém, dáta a virtuálky.

Viz. Wikan. Nemá cenu dělit 500GB disk pro Windows. I když budeš programy instalovat na jiný disk, vždy si kousek místa vezmou i na systémovém disku. Hlavně u SSD je celkem žádoucí, mít tam alespoň 15% volného místa. Některé aplikace se budou odmítat nainstalovat jinam než na C:\Program..... ostatní stejně zanechají své části na systémovém disku, i když je nainstaluješ jinam. Nemluvě o stránkovacím souboru.
Píšeš, že ten disk budeš měnit. Proč tam nenechat i ten 1TB mechanický disk? Ten se hodí vždy minimálně na nějakou dočasnou zálohu nebo nenáročné programy a v případě havárie je větší šance data obnovit.

Já bych ho tam i nechal ale bohužel jedním z důvodů výměny jsou vibrace disku které se přenášejí do skříně. Které jsem chtěl vyřešit právě jeho demontáží. A za ty informace že programy instalováné jinam si tam stejně něco uloží děkuji. Rovněž jsem nevěděl těch 15% volného místa.

Nemáš vůbec zač. Řídím se jen podle vlastních zkušeností. Co se týká vibrací mechanického disku, měl jsem kdysi dávno stejný problém, rezonovala mně na PC bočnice a vyřešil jsem to tak trochu prasáckým stylem. Disk jsem olepil po stranách klasickou izolačkou a nechal jen prázdné místo pro šrouby, to samé na bočnicích skříně, protože mně ty vibrace vadily.
Zabralo to a je to řešení skoro zdarma. Teď mám PC, které není bez zátěže vůbec slyšet. Ve větší zátěži už je trochu slyšet ventilátor od chladiče, ale nic víc.

Už jsem viděl i poněkud extrémní řešení, kdy byl disk "zavěšený". Účel to plnilo, ale byl to fakt extrém. Nedokážu si představit, jak bych takové PC přenesl na jiné místo.
Můžeš použít i gumové podložky, to je elegantnější řešení než klasická izolační páska.