Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno "Novy" notebook

Zdravim ve spolek - resim nasledujici otazku, a nemuzu se vubec rozhodnout..:

1) vlastnim PC Dell Optiplex 380 - Dual Core E5700, 4 GB RAM,
256 GB SSD + 1 TB HDD, integrovana GPU

ted se ke me zadarmo dostal notebook

2)ASUS X555DL - i3 4030U, 4 GB RAM, HDD, dedikovana GPU (presne nevim jaka)

Soucasny pocitac mi, nerikam ze s prehledem, staci, (Windows 10 Home, Internet, Office 2007, Zoner Photo Studio 14, Corel Draw, obcas zapnu Worms World Party, podivam se na TV stream, pustim MP3) ale i taknjsem uvazoval o notebooku - vetsinu casu pripojenem na miste s tim, ze v pripade potreby se da pohodlne prenest a hned pouzivat.

Otazka tedy zni: pomuzu si, resp. ma smysl do toho ASUSu investovat (baterka, SSD) s tim, ze to pak bude nejakou dobu fungovat, nebo koupit radeji jiny NTB?

Dival jsem se, a do takovych 8-10k neni zadny vyber (pozadavek min 8 GB RAM, 256 GB + 1 TB SSD, nebo jeden velky 1 TB+, v soucasnych CPU se moc nevyznam) novych neni.
Bazarovych se da sehnat spousta, i pekne business Think Pady, ale.. to je neznamy stav, take nova baterie, velke SSD,.. a navic cena kolem 5-6k jen za samotny notebook..

Kdyby mel nekdo primo tip na nejaky konkretni stroj, rad si necham poradit. DIKY!

Řešení:

Tak jestli do toho půjdeš tak to první vyfoukej vevnitř od prachu a "přepastuj" pokud cítíš tu potřebu - pokud to nepřežije ať nemáš výdaje.

podiv se přes konfigurátor ramek, najdi vhodný model https://www.alza.cz/gaming/kingston-so-dimm-8gb-ddr3-1600mhz-cl11-dual-voltage-kcp3l16sd8-8-d4155063.htm
zkus to najít na bazosi https://www.bazos.cz/search.php?hledat=SO-DIMM+8GB+DDR3+1600MHz+CL11&rubriky=www&hlokalita=&humkreis=25&cenaod=&cenado=&Submit=Hledat&kitx=ano
a nech se rozmlsat mironetem
https://www.mironet.cz/innovation-it-8gb-1600-mhz-sodimm-ddr3-cl11-135v-nonecc+dp508779/

baterku bych zvažoval https://www.rgshop.cz/Asus-F555LA-F555LP-F555UB-K555LA-X555LD-Baterie-d167160.htm?gclid=EAIaIQobChMIl8XVgbic_QIVASgYCh24tAJwEAQYASABEgI84vD_BwE#detail-anchor-description nebo tady
https://www.energyking.cz/asus-x555ld-baterie-5000-mah-38-wh-4-clanky-li-polymer-76v-74v?gclid=EAIaIQobChMIl8XVgbic_QIVASgYCh24tAJwEAQYAiABEgKEc_D_BwE

jestli máš rád adrenalin tak https://pc.bazos.cz/inzerat/162370822/baterie-c21n1347-pro-notebooky-asus-x555f555-3hod.php ale myslím že od něj sem před rokem akumulátor bral a OK.

dohromady to zas taková suma není asi jako výlet na hrad/zámek s obědem :-)

A SSD pokud ten ntb zdechne nebo nebude k ničemu můžeš používat, klidně i externě v https://www.alza.cz/axagon-ee25-xa6-aline-d5293191.htm

To SSD vem to doporučené žádný šetření a hlavně ne A400!

Tak nakonec probehl avizovany upgrade (pasta, ventilator, 2x SSD, RAM) a notebook je tak rychly, ze obcas nestiha CPU :-D

Co jse ale zjistil a rad bych vyresil je, ze po vypnuti (a je jedno jestli je to vypniti uplne, nebo hibernace) jsou stale napajena USBcka, tudiz notebook neni mozne pouzivat tak, jak bylo zamysleno - jako nahrada za PC (bez rizika zniceni baterie, nebo neustaleho odpojovani vseho).

Zjistil jsem to tak, ze po vypnuti zustala aktivni "chladici" podlozka.

Je to otazka nastaveni (nekde v BIOSu), nebo zavada?
Kde hledat problem?

Diky moc

zkus bios, neco s power managementem.

jestli nemas v planu prenaset notebuk zapnuty/uspany, muzes vypnout hibernaci:
powercfg -h off
ve vlastnostech usb ve spravci zarizeni jde nastavit chovani pri uspani. taky zohlednit, ze w10 ve skutecnosti nevypina ale uspava.

Uspavani (rychle zapnuti nebo jak se to jmenuje) mam vypnute. Notebookse vypina uplne, tedy jako v XP treba.

Hibernaci pouzivam, ale pokud by to bylo reseni (fakt to pomuze, kdyz USBcka zustavaji zapnuta i pri uplnem vynuti?), tak ho proste budu jen vypinat.