Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vírus,alebo nie

Zdar,mám jeden súbor setup ,pri ktorom mi stánka vírus total hlási niekoľko vírusov: https://i.postimg.cc/NjtddW76/7777.jpg ,ale v PC program Microsoft Security Essentials ,alebo RogueKiller_nenachádza nič ,dokonca ani online stránka internxt tak teraz neviem či je to zavírené ,alebo nie ,čo vy na to?Odkiaľ to mám a na čo mi to je neriešte ,ďakujem.

Aktualizuj W7 na W10 - https://support.microsoft.com/sk-sk/windows/%C4%8Do-je-microsoft-security-essentials-c25ad47a-7d15-8072-1438-b07dffcbbb20
Nikto nebude schopný z toho screenu potvrdiť alebo vyvrátiť... To je ako sa pýtať pod ktorou rukou mám skrytú mincu. Sú tam výhradne 2 možnosti. Buď je to skutočne škodný kód a ak ho aktivuješ máš problém alebo je to škodný kód len pre autora ktorého chceš okradnúť a chceš využiť tento warez. Škodlivý kód je v týchto prípadoch vždy a jedná sa čisto pre koho je to cielené.

vysledek je snad jasny.
podivej se sam ascii- nebo hexa-prohlizecem(!) na ten obrazek.
jestli nema normalni jpeg hlavicku (jfif), smaz ho.

ale jestli za kontrolu prohlizecem povazujes to, ze ti tupy pruzkumnik musi zobrazit nahled, nebo ho chces nermomoci zobrazit spustenim pomoci [enter], radeji ho rovnou smaz a uz ho neres.

aha, sorry.
ctu to v pidizobrazeni na mobilu a za testovany soubor jsem omylem povazoval tvuj .jpg screen (normalni lidi poslou primy odkaz).
vysledek je presto jasny - asi sam tusis, odkud to stahujes.

jinak rogue killer neni antivir. je sice uzitecnejsi na hledani bezicich nakaz v pc, ale neumi hledat viry v instalatoru.

normalni lidi poslou primy odkaz

tady ten problém začal, neschopnost dát odkaz z virustotalu na výsledek a místo toho poslat jen obrázek.
protože znám vir (conficker), který se šířil do sítě posíláním jakože obrázků, ale ve skutečnosti šlo o spustitelné soubory a zranitelnost naslouchající služby na pc.
ostatně hledat viry v instalačce rogue-killerem jen znamená, že vůbec nechápeš co děláš. tak v tom pokračuj dál.

vy a tie vaše egá, to tu je známe máš tam priamo obrázok na súbor aj screen z odkazom čo táto stránka umožňuje a čo iné by si vyčítal z priameho odkazu,no to isté čo z odkazu na obrázok čo tu bežne robí každý ,ale vy si nájdete vždy zámienku niekoho urážať ,alebo si aspoň pichnúť,sám si neschopný

nevím, proč se tupě rozčiluješ. moje chyba byla, že jsem na mobilu zaměnil adresní řádek screenu (ještě to musím natáčet a posouvat, tím mi zmizí info o souboru) s odkazem na virustotal, který by poslal každý normální člověk.
takže jsem mylně hodnotil škodlivost .jpg souboru (a takový soubor se může vyskytnout, samozřejmě to není obrázek)
kdybys nezatajoval o co šlo, bylo by to jasné hned.

dej si pivo nebo borovičku, bude líp.

Proč myslíš? Já používám Win 7 už roky rokoucí a žádný problém nemám. Stačí pravidelně PC proskenovat na nějaký škodný software. Oficiální podpora sice už dávno skončla, ale to neznamená, že se nedá plnohodnotně používat. Naopak myslím, že je po těch letech daleko bezproblémovější než Win8, Win10 nebo Win11. Samozřejmě je to ale věc každého uživatele, jaký používá systém. Z 99% je to stejně vždy chyba uživatele.

Proč myslím?
Protože píše tak jak píše, z toho usuzuju, že normálně spouští neznámé a potenciálně nebezpečné soubory z netu na svém pc (jako v hlavním systému)...
Přitom už toto samo o sobě by znamenalo pro systém katastrofu...
... navíc má nepodporovaný zastaralý systém Windows 7, přičemž podporované Windows mají navíc takové vychytávky jako ochranu proti šifrovacímu malwaru, cloudové vychytávky...
Jako nechápu oč tazateli jde, je přece jedno jestli je to zavířené nebo ne, přistupovat se k takovému souboru musí stejně, prostě jako kdyby zavířený byl.

Ak používaš zastaralý a nepodporovaný W7 tak už to nie je 99% chyba užívateľa. Skenovať PC alebo akokoľvek riešiť škodný kód v mojom systéme som naposledy na mojich zariadeniach riešil niekedy v 2017-2018. Odvtedy to vôbec neriešim pretože nemusím. Je to ako píšeš v poslednej vete ale s tým ide celý reťazec pravidiel ktoré treba dodržiavať. Nehnevaj sa ale W7 by som dnes neriskoval a nestojí mi to za tú škodu ktorú by to potencionálne mohlo vytvoriť.

V pohodě, nezlobím se :-) Je mně jasné, že je to dneska hodně zastaralé a ne moc bezpečné. Já ho používám proto, protože mám už hodně starý hardware, ale pořád mně stačí. Až stačit nebude, tak to bude jiná... Myslím, že mně to ale ještě rok vydrží, ale pokud cokoliv odejde, budu kupovat nový PC, tam by už nemělo cenu cokoliv měnit.