Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Upgrade nebo novy?

Ahoj, jsem v situaci ze nemam moc penez na najem a nebankovni pujcky odkladam, ale cejtim ze je cas udelat lehkej upgrade pc, obcas je tam pomalost v novych aplikacich a to je neprijatelne. Chtel bych si zahrat hry jako RDR2, TW:Warhammer 3, nejaky zavody novy a nemluvim o Harrym a pronasledovani Hermiony v Hogwarts Legacy.

Ted mam:

i3 6100
msi b150 gaming m3
2x8gb 2133
geforce gtx 950 2g
ssd

Na ceste je Gainward Geforce GTX 1660 Ti Ghost 6GB (pouzivana, za tri tri, je to prijatelnej kup?)

1) koupim za par supu lepsi procesor, deska pry podporuje max 6gen intel cpu(ale prej po upgrade biosu by mohla dat i 7gen, to jsem nejak nestudoval dal, tak i ten mozna), tak koupit na bazaru nejakej nejlepsi co bude jeste pasovat, kterej?

2) tady kousek mi jeden pan obklopen kamarady s napisem security nabizel pujcku na novou desku a procak(b550 a ryzen 5600 bych asi zkusil, ale nevim, zobchodu mi to prislo o dost levnejsi)

3) nedelat nic, hry jsem nezkousel. Treba nova grafika bude stacit

4) pockat a nasetrit, coz zamerne davam na posledni misto

Stačí se zeptat jednou, tvojí finanční gramotnost radši nekomentuju.
https://pc.poradna.net/questions/3168445-cus-vsichni-novej-tak-nejak-akorat-komp (host)

Nemáš moc peněz na nájem a chceš je vyhazovat za hry a ještě si půjčovat u lichvářů na dluh? Jebe ti?

Najdi si brigádu, nebo raději práci, ustabilizuj příjmy a výdaje a pak teprve přemýšlej nad kravinama.

(Ledaže by pro tebe byla přijatelnější pomalost daná zlámanýma hnátama, nebo drobná omezení daná vězením ... ale to obojí ssebou nese výraznou pomalost v aplikacích, tak to ani nezkoušej).

Zaujímavý prístup... ejkejej ako nepochopiť ekonomickú myšlienku Roberta Kiyosakiho - najprv sebe potom ostatným :-D

Tie nebankové pôžičky, tak snáď sú zmierený že im to odložíš na neurčito a dobré je ukázať nový PC na nejakej sociálnej sieti.

I tvá deska má na webu napsán seznam podporovaných procesorů, takže to si najdi sám.

Ano, pokud seženeš za pár kaček i7-6700 nebo jiný 4C/8T procesor, který deska podporuje, tak ti to lehce pomůže, ale vůbec bych si nebyl jist, že ti to pomůže v nejnáročnější hře všech dob Hogwarts Legacy, na to zapomeň.