Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cus vsichni, novej tak nejak akorat komp

Ahoj premejslym ze vytvorim neco novyho, soucasnej mam od roku 2015 a musim rict ze nikdy mi nevydrzel pocitac tak dlouho, vzdy jsem skladal novej kdyz neco odeslo a uz se mi nechtelo resit co, coz bylo vzdy 3,4 roky cca(nutkno podoknout ze nejsem fanousek ani amd nebo intelu, zatim to pravidelne stridam, ted je na rade amd hah), ale tento me udivuje, vse slape jak hodinky, tichej ikdyz necistim, formaty nic, no zajimavy, kazdopadne kdyz je volno tak rad zaparim a uz na dost her to nestaci. tak co si o tom myslite a jestli je to nejak v souzneni, diky:-)

soucasnej:

i3 6100
msi b150 m3
gtx 950 2gb
kingston ddr4 16gb 2133

koupil bych:

ryzen 5600x
gygabite b550m
msi 6650xt 8gb
kingston ddr4 16gb 3200

diky

Ahoj, jo smysl to mít bude, stejně se pohybujes akolo low-endu a low-middlu, takže tak. Když to vezmu, v téhle kategorii můžeš vzít AMD co jsi vybral, tam máš konkurenci asi v i5-12400, kde bys jediné mohl vzít desku s ddr5, kterou podporuje a tím jsi získal výhodu "vylepšení" do budoucna, ale nevím jestli se to vyplatí cenove momentálně. U gpu je tam možnost toho co jsi vybral 6650xt v konkurenci 3060. Možná bych klidně sáhl po 3060ti. Říkam low-end z toho důvodu, že pokud bys chtěl zase nějaký upgrade na 3(5 let) šel bych to trošku lepších řad. Gpu bych bral nějaké 3070/3070ti/68000xt. Ale to je spíše o penězích pak už no. Btw:než přijde někdo rypat do toho low-endu jak to nazývám, pro mě je to bráno tak, že s touhle sestavou si zahrajes bezproblemu gamesy ve fullhd, neco i v qhd ale už s omezením.. Gpu co jsem pak vypsal by měli zase bezproblemu už zvládnou i ten qhd.. 😉

Procesor je dobrá voľba a nebude robiť bottleneck ani high-endovym grafikam(z RTX30xx určite), takže vydrží akýkoľvek upgrade grafickej karty. A ako bolo napísané, grafická karta je už iba výška financií čo si ochotný zaplatiť. Samozrejme pri zravejsich grafických kartách bude treba aj výkonnejší zdroj.

Vzhledem k tomu, že jsi měl sice lowend, ale celkem povedenou desku od MSI, tak nevím, jestli budeš spokojen s Gigabyte. Jejich lowend bývá spíš horší. Doporučuji se držet i dnes desek od MSI, případně vzít Asus.
V podstatě jinak souhlasím s tím, co tu už psali. Zvaž RTX 3060Ti nebo RX 6700XT, přídavek grafického výkonu je docela velký.

Co se týká zdroje, tak kvalitní zdroj z 2015 (například Gold Seasonic 500W) bude jistě dobře běhat i s novou sestavou, ale pokud nemáš kvalitní zdroj, bylo by vhodné ho po 7 letech preventivně také vyměnit.

Není to nutnost, ale podívej se na rozdíl ceny mezi DDR4 3200 a 3600, pokud by byla snesitelná, ber 3600.

Já bych ještě zkusil počkat po vánocích oni budou zase určitě slevy. Neříkám, že na vše a zrovna na to co chceš ale většina asi v akci bude tak možná bude nějakej lespi kousek v akci, pokud na to tolik nespěcháš, dražší to určitě po novém roce hnedka nebude. 😉