Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava do 20 000 Kč

Ahoj pls poraďte mi, můj táta rád hraje hry jako CoD, Metro a Crysis atd. Potřeboval bych koupit PC do 20 000 Kč. Rád bych mu to dál jako dárek k narozeninám. Je možné nějakou sestavu sehnat za tuhle cenu???

Jeden pán mi nabídl tuhle sestavu za 14 000 Kč
Parametry:
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
◾️ procesor: Intel i3 10100 (4 jádra 4,3GHz, 8 vláken)
◾️ grafika: Sapphire Radeon RX 6600 8GB GDDR5
◾️ MB: Gigabyte H410
◾️RAM: 16GB DDR4 Fury 3200MHz (1 x 16GB)
◾️ SSD: 128GB
◾️ HDD: 2000GB
◾️skříň: Zalman S2
◾️ zdroj: Evolveo 550W

Je to dobrá cena nebo ne? A dokáže to utáhnout ty hry? Nemusí to být na nejvyšší detaily, ale třeba střední a plynulé. Dík

Tu si pozri čo utiahne: https://www.youtube.com/watch?v=Fo7bQSEkbrM
Môžeš prípadne zadať presne názov hry a tento CPU/GPU, občas to nájde test priamo pre danú hru.
Cena je podľa mňa vysoká, nemám čas to prepočítavať, skús si jednotlivo pozrieť za koľko idú tie komponenty samostatne z druhej ruky. Na rýchlo ale keď to pozriem tak toľko by som za ten HW nedal. Ten zdroj ma znepokojuje, skrinka celkom fajn, dosť kapacity HDD ak potrebuješ, SSD dosť málo kapacity na dnešnú dobu ale ak tam bude čisto OS tak fajn, RAM máš len single-channel čiže mierne obmedzenie, doska je úplný low-end ale malo by aj tak stačiť, tá sapphire grafika bude hučať ako vrtuľník, procesor stačí k tej grafike.

celé je to sestavené z odpadních dílů.

i3: procesor pro sekretářky.
rx6600: 2-větráková grafika 20cm se v pohodě vejde do matx skříně. označení 6600 bez xt je slabší než rtx3060 (jak které hry). testy her s tím si nejdřív někde najdi.
nějaká kancelářská základní deska: no vzhledem k ceně budiž.
1x ram: jedině když chce upgradovat. i když intel je neschopný a dual channel mu moc neříká.
ssd 128gb: bezcenný odpad
pomalý 2tb hdd: má asi ze smetiště
skříň: velký tower, prosklený. proboha proč? na to myslím fotři kašlou, pouťové krámy je nezajímají a jen ten krám zavazí, když je uvnitř beztak matx deska.
evolveo: pyrotechnika, to může prodávat jen blbec nebo zloděj.

je to dost levné, ale výsledkem je šunt a vyhozených 14t.