Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem internet- mám právo odstúpiť od zmluvy ?

Ahojte, mám internet a neskutočne mi lagujú online hry. Skúsil som to s nimi riešiť a vždy sa to nejako podarí opraviť, a potom to ide cca 3 dni. Problém je v tom, že ma nebaví im zakaždým volať a niekedy to išlo 100% bez žiadnych lagov, čiže majú nejaký problém a nevedia ho odstrániť. Rýchlosť pripojenia mám 45 Mbit/s, ale v hrách mám ping aj cez 200, čo je dosť hrôza. Chcem sa spýtať, či môžem odstúpiť od zmluvy, ak mám viazanosť na 2 roky. Ďakujem

Máš vysoký ping aj v tomto teste https://www.speedtest.net/ ? V zmluve máš určite udanú rýchlosť ale latencia tam nemusí byť špecifikovaná a aby si zbytočne nebol prekvapený tak ani tá rýchlosť pripojenia nie je posvetná. ISP to majú zvyčajne ošetrené. Je logické že sa snažia o krytie a jednoducho povedané nevyhráš. Viazanosť 2 roky tak to nezávidím... Obecne platí že ak je niekde viazanosť treba utekať preč. Ja som nikdy nemal žiadnu viazanosť a nikdy žiadnu ani nechcem.

vadná je ta velká odezva, i to že tak kolísá.
sice nepíšeš co máš za připojení, ale poslal bych jim výpověď "pro neplnění obvyklých parametrů služby, kvůli tomu je služba nepoužitelná". (200ms ať si zavede pan generální domů, jestli mu to vyhovuje)
a zvolil jiného poskytovatele, nejsme v době přetíženého gprs 2.generace.