Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hdmi/VGA problém

Dobrý den, před nedávnem jsem si zakoupil nový počítač. Monitor jsem si nechal stejný. Monitor má konektor VGA, ale na počítači mám pouze hdmi. Tento problém už jsem řešil na notebooku a koupil jsem si nějakou indukci, z VGA na hdmi a normálně mi monitor fungoval. Ale když udělám to stejné na mém pc nic se neděje, všechny kabely jsem zkontroloval zda jsou pořádně zapojené a redukce jsem také zkoušel dvě. Počítač je úplně nový, nemá ani systém, nemohl by být problém v tomto?

Potřebuješ převodník, ne redukci. Třeba toto https://www.tsbohemia.cz/gembird-cablexpert-redukce-hdmi-na-vga-audio_d255770.html
Možná už ale podobný máš, když to funguje na notebooku. Dobré by bylo někde na test půjčit jiné PC nebo monitor nebo tu redukci zkusit u někoho v PC, ať vyloučíš chybu toho Tvého PC. Mám ale pocit, že bude chyba v tom PC. Možná se při přepravě uvolnila karta ze slotu, ale to je jen hádání. To PC má určitě více výstupů, vyzkoušej klidně všechny.