Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padající RDP spojení - authentication error

Ahoj, už nějaký čas si lámu hlavu s problémem týkající se padajícího RDP spojení.

Z ničeho nic, v náhodných intervalech, se mi zobrazuje hláška "An Authentication Error Has Occurred". Občas se objeví i jiná hláška. Teď si z hlavy nevzpomenu, ale taktéž souvisí s authentication.

Používám WireGuard.

Pokud se na RDP připojuji z práce, vše funguje. Jakmile se však připojim z domova, tak mi spojení blbne. Občas je to půl hodiny v pořádku, jindy mi to spadne pár vteřin od připojení, několikrát za sebou.
Vyzkoušel jsem celkem 3 různé počítače s Windows a dělá to na všech, ale pouze z domova.

V čem by mohl být problem? Přemýšlel jsem, že bych napsal ISP, ale co mu mám říct? Padá mi RDP, opravte to? :D Nejdříve bych rád zjistil, čím by to teoreticky mohlo být. Netušíte?
Mockrát děkuji za pomoc.

Wireguard používá UDP pakety, a proto je extrémně náchylný na problémy u nekvalitních linek. Zkus si pustit pingání na nějaký server v internetu (ideálně na IP adresu své firmy). Pokud bude vše OK (ztrátovost pod 3%), pak je další možný problém špatně nastavená hodnota MTU.

edit: jak to čtu, tak pingání v tunelu je ztrátové, takže v první řadě pingat BEZ VPN tunelu.