Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padající RDP spojení - authentication error

Ahoj, už nějaký čas si lámu hlavu s problémem týkající se padajícího RDP spojení.

Z ničeho nic, v náhodných intervalech, se mi zobrazuje hláška "An Authentication Error Has Occurred". Občas se objeví i jiná hláška. Teď si z hlavy nevzpomenu, ale taktéž souvisí s authentication.

Používám WireGuard.

Pokud se na RDP připojuji z práce, vše funguje. Jakmile se však připojim z domova, tak mi spojení blbne. Občas je to půl hodiny v pořádku, jindy mi to spadne pár vteřin od připojení, několikrát za sebou.
Vyzkoušel jsem celkem 3 různé počítače s Windows a dělá to na všech, ale pouze z domova.

V čem by mohl být problem? Přemýšlel jsem, že bych napsal ISP, ale co mu mám říct? Padá mi RDP, opravte to? :D Nejdříve bych rád zjistil, čím by to teoreticky mohlo být. Netušíte?
Mockrát děkuji za pomoc.

No, mohl jsi trochu víc rozepsat, jaké máš z domu připojení k internetu - typ připojení, jestli stolní PC nebo notebook přes wifi, jak je nastavená síť, ....

Nepoužíváš nějaký antivir nebo firewall?
Jaký máš DNS server? Zkusil jsi třeba Google 8.8.8.8?
Můžeš taky zkusit pustit příkaz ping s parametrem -t, aby se zjistila stabilita připojení.

Děkuji za odpověď.

Na obou zařízeních je připojení přes kabel. Antivir používám pouze integrovaný ve Windows. Zkoušel jsem Surface Pro 4, Notebook a teď nově i stolní PC.
DNS mám vlastní s fallbackem na 8.8.8.8, ale padá to i pokud se připojuji přes IP.

Výsledek pingu na DNS. Už to nějakou dobu běželo, než jste napsal. Nicméně když mi to spadlo, tak se nezdálo, že by to nějak korelovalo s timeoutem pingu.

Ping statistics for 10.128.0.10:
Packets: Sent = 1051, Received = 1038, Lost = 13 (1% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 5ms, Maximum = 194ms, Average = 9ms

Tak jedině se poradit se "strýčkem", najde docela dost řešení...

Removing Citrix DNE Lightweight Filter service from my network adapter solved the problem for me.

nebo

Run Settings > Network & Internet > Change adapter options
Right-click your network adapter and select Properties
Click Configure
Click Advanced
Click "Large Send Offload (IPv4)"
Set to Disabled
Click OK
Reboot might be required.

Mockrát děkuju. Zakázal jsem Large Send Offload na obou zařízeních. Musel jsem je však restartovat, jinak to stále padalo.

Dokázal byste prosím najít nějaký článek, který by vysvětloval, o co se jedná? Co znamená Large Send Offload? Děkuji.

Wireguard používá UDP pakety, a proto je extrémně náchylný na problémy u nekvalitních linek. Zkus si pustit pingání na nějaký server v internetu (ideálně na IP adresu své firmy). Pokud bude vše OK (ztrátovost pod 3%), pak je další možný problém špatně nastavená hodnota MTU.

edit: jak to čtu, tak pingání v tunelu je ztrátové, takže v první řadě pingat BEZ VPN tunelu.