Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem připojení druhého monitoru

Ahojte, jako hlavní monitor používám Wacom cintiq 22HD připojený přes redukci wacom - DVI-I -> PC - HDMI
chci si připojit druhý monitor, který má sice USB-C, ale tam mám služební notebook
(Monitor má jen jeden vstup a na přehazování kabelů bych ho musela sundavat ze stěny, což nepřichází v úvahu a s rozbočovačem bych stejně musela řešit další redukci, protože PC nemá USB-C)
takže jsem si koupila redukci PC - VGA -> monitor - HDMI ale PC monitor "nevidí".
sice se ozve zvuk jako že se něco připojilo, ale v seznamu ho nemám.
tak by mě zajímalo, jestli je problém to, že mám vlastně obojí HDMI a zda by to řešila úprava
wacom - DVI-I -> VGA do PC a druhý monitor klasicky jen HDMI.
win 10

v papírech svého tajného pc/notebuku si přečti, jestli přes usb-podporuje i připojení monitoru, nebývá pravidlem.
převodník analogového vga -> na digitální hdmi je chorý nápad.

toto skutečně používáš jako monitor? https://www.mall.cz/kreslici-tablety/wacom-cintiq-22hd-interactive-pen-100060301601
ani se nedivím, že to nemá moc grafických vstupů, monitor není původní funkce toho krámu.

nechceš to radši nahradit něčím příčetnějším, za míň peněz?
kancelářské: https://www.gigacomputer.cz/lcd-monitory/24-a-vice/?filter%5Bparameter%5D%5B645%5D%5Bvalues%5D%5B0%5D=1920+x+1200
s větším rozlišením: https://www.gigacomputer.cz/lcd-monitory/24-a-vice/?filter%5Border%5D=cheap&filter%5Bparameter%5D%5B645%5D%5Bvalues%5D%5B0%5D=2560+x+1440
samozřejmě jestli ten wacom využíváš i jako tablet, pak musí zůstat. běžné jsou kabely: dp->dvi nebo hdmi->dvi.

tvůj neznámý pc nebo služební notebook mají jaké grafické výstupy? (s usb-c moc nepočítej)
dva monitory už máš, jaké mají vstupy?
tablet wacom má dvi-i + vga ... ten kabel vga->dvi-i by tam šel strčit. ale na dnešních pc už vga výstupy nenajdeš.
něco na zdi je tajné a já tam odsud nevidím. sloužil by ten tv na zdi jen tobě, nebo se připojuje více prezentátorů?

nevím, jaký máš problém s wacomem, ale já jsem s ním spokojená už 8 let.
samozřejmě ho využívám hlavně na to, na co je určený, ale protože pracuji z domova
a na stole mám ještě služební equipment, chci monitor "do práce" o volnu využívat i jako
rozšíření monitoru "na doma" protože další se mi sem už prostě nevejde.
to, jak to mám ted, je pozůstalost z doby, kdy byl připojen k notebooku, který zas neměl HDMI.
Služební notebook není tajný, ale problém se ho netýká.
Ani PC není tajné, jde o tuto sestavu: https://www.tsbohemia.cz/barbone-home-i5-11400-32g_d401543.html
ale prosím o nevyjadřování se o kvalitě sestavy a co je jaký krám, názor si udělám sama.
Chci řešit jen připojení monitoru. nic víc.

Wacom vyrába nielen "čistokrvné" grafické tablety,ale aj monitory a velké kombinované grafické tablety,ktoré je možné využiť ako prídavné monitory,a ano wacom prispôsobuje svoje výrobky hlavne pre grafikov,takže tie veci majú nielen svoje možnosti,ale aj trošku inú cenu ,a bohužial mnohé veci od nich treba hladať v špecializovaných obchodoch,lebo bežný obchod s pc komponentami predáva akurát len pár najlacnejších graf.tabletov z ponuky a nič iné,čo je obvykle škoda....