Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Klonování HDD na SSD

Ahoj, pořídil jsem si nový SSD disk (apacer as350x 512GB) a chtěl bych na něj naklonovat starý HDD. Bohužel program Macrium reflect hlásí chybu, že klonování nelze, jelikož HDD má sektory 512 a SSD má 4k bytes. Mohl by mi někdo poradit prosím, jak to naklonovat? 😄

Zkoušel jsem to načisto nainstalovat z USB, bohužel jsem se dostal do neustálé smyčky instalace -> po instalaci win se počítač restartoval a zase naběhla USB. Po vytažení USB před dokončením instalace i při spuštění a nastavení bootu z SSD mi win nenaběhl ( vyhodil error s tím, že mám vložit bootovací zařízení)

Poradil by mi někdo prosím, jak na to?

Děkuji za odpověď, ještě, když jsem instalovat windows z USB, tak jsem zkoušel různý postupy jak to rozchodit a jeden z nich byl clean disku a převod na GPT format, teď se mi na disk nechce windows nainstalovat vubec. Nějaká rada jak to opravit? :D

V čem jste prováděl Clean disku? Pokud to bylo v diskpartu Windowsů, pak zde (v diskpartu) existuje příkaz

convert mbr

Další možností je opětovný Clean v diskpartu následovaný vytvořením oddílu s následným jeho formátováním.

intuitivne na 1 kliknuti je stahnout .iso acronis true image.
nabootovat, v hornim menu zvolit klon.

z apaceru poskozeneho prechozimi pokusy o instalaci predtim pod windows odstranit vsechny oddily.
a at ma stejny typ disku mbr/gpt jako puvodni hdd.

Klonovani bylo řečeno, že je horší, tak instaluju fresh OS. Právě jsem došel do bodu, kdy USB nemuže instalovat windowsy, pokud je spuštěno normálně, pokud je spuštěno jako UEFI usb, tak nainstaluje winy na SSD, ovšem SSD nejde bootovat, protože neni v UEFI modu...

Tak se chci zeptat, jak udělat aby se Hard Disk změnil do UEFI modu

Nechápem...

Jediné čo klonujem sú bežné dáta ktoré zálohujem. OS spravidla nie. Čistú inštaláciu spravíš rýchlo a ak si šikovný a máš všetko zálohované tak si vieš systém dostať do pôvodného stavu za menej ako hodinu. Nechápem ako USB nemôže inštalovať OS Windows. Celé to máš nejaké popletené. Buď si to naštuduj a sprav si to sám alebo to odnes do lokálneho PC servisu.

klonovani je zalezitost nekolika minut, teddy trochu zalezi na rukach.
nova instalace je zase dobrodruznejsi.

zabavnejsi pro divaky je stav, kdy instalater zkombinuje oba postupy a z obou si vezme to horsi (to bude i tento pripad):
- na novy disk neuspesne pusti instalator, zustanou po nem nejake oddily
- novy disk vytvori jineho typu mbr/gpt nez byl ten stary
- na tento uz jinak predurceny disk, jeste s moznymi pidioddily z neuspesnych pokusu, se pokusi naklonovat stary disk jineho typu.

sice muzes soucitit s tazatelem, pijes pivo a resis si svoje, ale co sem nahlednes ti dava na vyber:
- bud si rikas: nic nahore necte, dela si to po svojem, uz to mohlo byt 3.5 hodiny vyresene
- nebo si udelas popcorn, trochu mu fandis a je ti blbe se opakovat po 128.

jsem z moravy, umím lépe česky, klonování disku mi trvá minuty.

Klonovani bylo řečeno, že je horší, tak instaluju fresh OS. ...
Tak se chci zeptat, jak udělat aby se Hard Disk změnil do UEFI modu

když nedokážeš napsat jakého typu je starý disk, jakého typu jsi nastavil a jaký nesmyslný obsah teď máš na novém ssd, proč se řídíš vícero internetem plného tupých lam a ne tím, co ti píšou tady...

sorry, zapomněl jsem komentář odeslat, dělám popcorn.

Vyzkoušeno milionkrát. SSD mi to nenabídne když mám mód EUFI, když změním na Legacy + EUFI, tak mi to disk najde pod jménem Hard Disk (takže se nesputí pod EUFI) a při bootu z disku mi to napíše chybu, že tam není z čeho bootovat

Skusme sa dohodnut tak, ze sa pojdes spytat niekde inde, pripadne sa vrat, ked budes menej nervozny a nebudes tu stekat po ostatnych.
Pomerne trivialny problem, ktory by tu zvladok vyriesit ktokolvek kto ti tu odpovedal sa stale nevyriesil a dam ruku do ohna za to, ze to nie je vinou ludi, co ti radili.
Znacim zatial za vyriesene.

První kdo začal urážet, jsou zdejší uživatelé, ne já. Nemám s tím problém, že mi to nejde, to se prostě stane.
Triviální problém - úplná čistá instalace windows 10 přes USB nejde. Všemi možnými způsoby zkoušeno.
Klonování podle přiloženého návodu -> unsupported disk a systém se naklonoval. Děkuji za Návod :)