Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NASS Synology

Zdravím, občas se mi stává, že nemohu z počítače otevřít NASS Synology. Tím myslím hlavní stránku. Nakonec zjistím, že se změnilo třeba jedno číslo v přihlašovacím řádku. Já jsem přitom nic neměnil, ani k počítači nemá nikdo přístup. Když se tam nakonec dostanu, pak už přihlášení přes heslo normálně funguje. Za dobu co NASS používám, se to stalo několikrát. Nevíte někdo co je příčinou?
Díky.

IP adresu přiděluje tvůj domácí router. Dynamicky pridělovaná adresa má určitou platnost, po uplynutí je přidělena nová.

Pokud máš ke správě routeru přístup, nastav si pro NAS nějakou snadno zapmatovatelnou adresu a v routeru tu adresu nastav jako "statickou"

Druhá možnost je nastavit pevnou adresu přímo v nastavení NAS / Síť, ale tam hrozí, že se potkáš s nějakou adresou něčeho, co přidělí v budoucnu router.

Ale jo, ten tvůj modem taky obsahuje router, ale není to klasický router s RJ45 WAN konektorem...
Většinou modem zapůjčí/pronajme/prodá poskytoval a za něj si uživatel připojí svůj router. Je lepší modem přepnout do režimu bridge.

DHCP rozsah nastavíš třeba do 200 a IP adresy nad 200 můžeš pak přiřadit staticky jednotlivým zařízením...

Mimochodem, ten modem VR300 má jen 100 Mbit LAN porty, takže kopírování na NAS bude tragicky pomalé. :-/ :i:

Kopírování mě úplně pomalé nepřijde. Ale nechci se v tom moc vrtat, protože i přes ten návod, který je solidní, se mi to zdá pro mě složité. Je to kvůli tomu, že tomu moc nerozumím. Lépe řečeno různým funkcím a výrazům. Takže nechci dojít do stavu, že to nepojede a já nebudu vědět proč. Stejně jako režim bridge, nebo limit DHCP.

nastav si nas adresu staticky. bude stačit ip a maska. nespíš nemáš zájem, aby se nas sám připojoval na internet.
pro dhcp server (na lan straně) omezíš rozsah na tplinku třeba na: .100-.199
pevné ip (nas, tiskárna) pak můžeš mít na adresách pod nimi.

režim bridge neřeš. musel bys popsat typy a zapojení tvých routerů / modemů / ap (co je za čím, do kterého vstupu to vede), jaké máš kde adresy a čeho chceš dosáhnout.
když tu nic z toho nezmiňuješ, tak je zbytečné se bridge zabývat.

Ak sa v tom nechces vrtat tak ti spravim ja, staci ak ma pripojis na tvoj pc a mozem ti po telefone aj vysvetlit co som spravil.
Kedze predpokladam, ze do 30min vratane tvojich necakanych otazok by sme boli hotovi stalo by ta to cca 350 CZk.
Staci mi napisat na PM, email, ci zavolat.

tady je emulator tvého modemu:
https://emulator.tp-link.com/Archer_VR300(EU)_V1/index.htm

Nahore klikni na záložku Advanced
Následně vlevo v menu Network / Lan setting
Když sjedeš dolů, vidíš tam client list - seznam připojených zařízení
pod tím je Address reservation - to je to, co chces
Tam si přidej svůj NAS (Add nad seznamem) a tím zajistíš, že mu tvůj mode vždy přidělí stejnou adresu. jen MAC a adresu, kterou chceš, aby přiděloval, klidně tu, co je tam teď

Pokud dáš jinou, než je teď, pak minimálně vytáhni kabel z NAS nebo na straně modemu, chvíli počkej a pak kabel zase zastrč. aby si NAS sáhnul pro novou adresu.

Opraven odkaz. (host)