Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto USB porty VYPNUTEHO notebooku pri pripojeni aktivniho hubu zapnute

Proc VYPNUTY (ano, opravdu i vypnuty, nejen uspany) notebook Asus X555LD s pripojenym hubem (https://www.alza.cz/axagon-hue-msa-switch-hub-usb-a-4-port-usb-3-2-gen-1-metal-micro-usb-power-in-d6588596.htm), pokud ten ma zapnute externi napajeni (je k nemu pripojena nabijecka z mobilu), ma i nadale zapnuta (tedy aktivni, pod proudem) vsechny USB porty?

Je to vlastnost notebook (pekne pitoma, fakt), chyba (kde muze byt?), nebo vadny hub?

Pokud se odpoji napajeni hubu (nebo samozrejme hub od NTB), USBcka aktivni (podle ocekavani) nejsou.

Mate s tim nekdo zkusenosti?
Je to muj prvni aktivni hub v zivote.

Můžeš pokračovat tady https://pc.poradna.net/questions/3180088-aktivni-usb-i-po-vypnuti-notebooku (host)

Zmineny notebook chci mit jako nahradu stolniho PC, stale pripojeny k periferiim.

Aktivni hub proto, protoze umi (dle vyrobce) po vypnuti notebooku dal napajet pripojena zarizeni, takze jsou v nem trvale zapojene kabely k mobilum a ma slouzit (pri vypnutem NTB) jako nabijecka (ano, umi rychle nabijeni), a tedy usetreni dalsich nabijecek a kabelu na pracovnim stole.