Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem připojení HDD k NB přes eSata

Chtěl bych připojit externí disk k notebooku. Oba mají eSata, ale po připojení se nic neděje (ani nechce ovladače). K disku je cd, kde je cca 30 složek s ovladači, ale není to smysluplně rozpoznatelné co je co. Jak poznám kde je chyba?
Přípojení stejného disku přes USB jde normálně.

Díky Mirek

Dell E64000, WinXp+sp3, Delock rámeček, Seagate disk

Napájením to nebude. Už mě ale napadlo, čím by to být mohlo. Při instalaci WinXP jsem musel vypnout podporu SATA v Biosu. Teď to ale zapnout nemůžu, protože jinak mi zase nenaběhne OS.

Měním tedy otázku:
Dá se nějak doinstalovat ovladač/opravit už nainstalovaný OS aby podpora SATA fungovala?

zkus to připojit při vypnutém pc.
pokud to při zapnutém pc disk samo nenajde jde spustit v systému "vyhledat nový hardware"

přepnutí sata:legacy na ahci - bez instalačního cdčka s integrovaným ovladačem (přes nlite) to nejde. Teoreticky možná externí FDD přes usb + dsiekta s ovladačem ale zkušenosti s tím mám špatné.