Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Základní deska do telefonu

Ahoj. V telefonu "Blackview 9600 Pro 2019" mi s největší pravděpodobností umřela základní deska.

Telefon se sám vypnul (v kapse). Zapnout šel pouze dlouhým podržením vypínacího tlačítka. Ovšem zobrazil pouze úvodní obrazovku. Zkusil jsem "recovery mode":

Při "reboot system now" telefon opět zobrazil pouze úvodní obrazovku.
Při "wipe cache partition" telefon zobrazil několikařádkovou chybovou zprávu E://...failed...invalid...(již si nepamatuji přesné znění).
Při "wipe data / factory reset" telefon zamrzl.
Při "power off" telefon zhasnul, ovšem vespodu displaye stále svítil nápis "Supported API: 3"
Tento nápis tam vydržel asi den, toté zmizel a telefon již nelze nijak zapnout. Nepomohlo ani nabití baterie.

Při dotazu v autorizované servisu (emailem) předpověděli zatím bez diagnostiky výměnu základní desky za cca 5400 Kč (chtějí takovou zálohu) Tolik peněz ovšem nehodlám vyrážet do cca 3 roky starého telefonu i když stál původně cca 10tis.

Nyní dotaz: Je možné že by mohlo pomoci přehrání FW? Pokud ne - desku mají v číně (čínský výrobce telefonu) za cca 25$ a dokážu si ji vyměnit sám, ale - bývají nové desky "čisté", kde je potřeba něco doinstalovávat (FW?, Android?, Češtinu?,...), nebo mívají už vše v sobě?
Na telefonu už není co pokazit a je nejspíš zralý na sběrňák, ale myslím že má i na dnešní dobu ještě stále dobré parametry (nedávno jsem měnil i baterii) tak proč si s ním neprohrát :-).

Řešení:

Vše potřebné je na desce. Měnil jsem desky na různých mobilech a nikdy nebyl žádný problém. Jediné co můžeš udělat je aktualizovat firmware a systém, ale není to nutné.

V pár telefonech jsem měnil baterie (kde bylo i zapotřebí rozebrat telefon do šroubku) a spodní (nabíjecí) desky. Tak vím co mě čeká. Vím, že těch konektůrků bude více, ale nikdy k žádnému problému nedošlo. Vercaik i pevná ruka (za střízliva) je jasná věc. Se základní deskou zkušenosti ovšem nemám, proto ten dotaz k SW instalacím. Deska je již údajně v ČR, tak se do toho nejspíš brzy pustím. Dám vědět, jak to dopadlo.

Jestli jsi měnil už baterie nebo display, kde se to většinou ještě musí nahřívat aby to povolilo, tak tohle zvládneš levou zadní :-)

Vercaik i pevná ruka (za střízliva) je jasná věc.

To já naopak dělám s pivem na stole a dal jsem si zákaz na něj sáhnout, dokud to neopravím a nebude to 100% funkčí, potom si vychutnám odměnu :-D Je to pro mě taková motivace udělat to správně, ale s rozvahou. Nemyslím tím to, že kdybych si ho tam nedal tak to správně neudělám, asi to tak vyznělo :-) Jen mě to uklidní, když mám u sebe dvě P. Psa a Pivko. Každý to má nějak...