Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook nenabootuje

Zdravim , mam notebook nejaky starsi ACER Aspire nevim presne tip pokud bude potreba dolozim HW konfiguraci ... NTB byl dlouho odlozeny a nesel zapnout po tom co se to povedlo nenabootoval system a nahodne se vypinal ... kdyz sem koukl do BIOSu tak sem zjistil ze NTB neudrzi nastaveni BIOSu tak sem vymenil baterku a ted uz je schopnej nastaveni udrzet ale problem je ze nechce nabootovat ani z flasky ani z disku takze nemuzu udelat preinstalaci systemu ... proste ani kdyz nastavim boot primo v BIOSu primo z flash nebo pouziju boot menu prez F12 tak dostanu pokazde jen cernou obrazovku a uz nic dalsiho .... u disku totez (na nem je stejne jen ten poskozeny system) ...mate nekdo nejaky napad ci radu co by se stim dalo delat? diky za pripadnou zpetnou vazbu ...

Zkoušels třeba nějaký LiveLinux? Třeba starší Hirens Boot nebo DLC Dual boot. Nemáš v Biosu nastavený FastBoot nebo tak nějak? V jiném PC ten boot z USB funguje?
Zkus jiné USB porty. Ještě poslední dotaz. Máš vytvořenou správně tu bootovací flešku?
Edit: Ještě mrkni, jestli nemáš v Biosu zapnutou položku kromě FasttBoot i SecureBoot. Jestli tam je, tak ji deaktivuj.

Zkus ho, nic tím nezkazíš. Je to ale celkem zvláštní, že Ti to nejde jak má. Ještě mě napadá naformátovat flešku na NTFS, ale to asi máš ten systém souborů tak naformátovaný přes vytváření instalačního média... Víc mě fakt nenapadá, kromě jednoho modulu RAM, ale tím to asi nebude.
Odkud máš ten Windows? Není to nějaká "lite verze", které chybí některé základní ovladače?

Ne, v pohodě. Teoreticky může být třeba vadný některý z USB portů na desce. Sice jsem se s tím ještě nesetkal, že by byly vadné všechny, ale dokážu si to představit.
Podle mě má špatně vytvořenou flešku se systémem nebo bootuje stále z disku. Chtělo by to vyzkoušet (za předpokladu, že je správně vytvořená fleška) klidně všechny USB porty. No uvidíme, třeba to dopadne dobře. Clear CMOS je taky na místě.

nic neinstaluj, hoď to z okna, ušetříš čas.
typ krámu bude ze spodní strany, možná ještě pod baterkou.

acer tu prodává samé ošizené šmejdy a děti zhlouplé z živě to kupují. takže doma nejspíš budeš míš starý, na dnešní dobu nepoužitelný krám - i tvůj mobil má několikrát větší výkon.
je to hnus od aceru k ničemu.

Acer a jeho super bios.
Zkus vyndat systémovej disk, připoj ho do PC a odstran oddíly.
Acer ti nakonec na flešku vleze, když nebude mít z čeho nabootovat.

U Aceru je všechno možný, po výměna disku za ssd mě Acer nepustil do biosu.
Acer je největší odpad, nikdy nechci Acer vidět.

Nechápal jsem, vrátil jsem mu původní HDD, nedostal jsem se do biosu ani s původním diskem, zkusil jsem i jinou klávesnici a nic.
Nevim co se tam stalo.
Četl jsem fora na netu a u notebooku Acer se řešilo dvě věci, nelze se dostat do biosu a nechce bootovat s flešky.
Vyřešil jsem to tak, smazal jsem oddíly na SSD (byla tam nějaká stará instalace), potom notebook Acer začal sám bootovat s flešky.
Notebook Acer jsem musel celej rozebrat přes klávesnici abych se dostal k disku, notebook měl štěstí že přežil, chtěl jsem ho vzteky rozkopat.

Jo no. Netuším. Zkusil Bych ale dát Bios na default a jen nastavit bootování, nic jiného neměnit. Nevím proč, ale mám pocit, že bude chyba možná i v USB portu. Nedáváš to doufám do USB3? Tam podobné problémy občas byly a fleška se musela dát do USB2, aby to nabootovalo instalačku. Mít to v rukou, tak to není problém, ale takto je to jen pouhé hádání, kde může být problém.

nepise to prave vubec nic obrazovka cerna ... nechal sem to neco kolem 1,5h zapnuty s tim black screenem ... a nic jeste me napadlo jestli se nejak neprehodil graficekj vystup pripojil sem to prez hdmi na TV ale tam taky nic ...a tv psala ze tam ani nejde signal do toho kanalu ...

No nevím, s tím jsem se ještě nesetkal. Možné to ale je. Já mám všechny instalačky OS vytvořené přes RUFUS a nikdy jsem neměl problém s instalací na žádném PC.
Po té Tvé připomínce jsem nabyl dojmu, že tazatel ten systém dal na flešku pouhým překopírováním všech souborů. Ale proč by to na druhou stranu šlo na jednom PC a na druhém ne?

aktualne mam flash vytvorenou taky prez rufus pred tim jsem zkousel nejaky software primo od MS ... ale delsi dobu pouzivam Rufus a tahle flash je vytvorena prez nej ... zadyn prosty prekopirovani souboru ... jinak mam nastavene samozrejme legacy abych mohl navolit flasku a jako prvni bootovaci zarizeni ...

... v biosu vidim stejne tak flashku ...

to je půl dobré cesty.
dejme tomu, že ten shit od aceru s tajným typovým štítkem není staré dvoujádro c2d. některé jejich starší chipsety nechtěly za prase bootovat z usb.
nebo jiný problémek: dnes mi donesli historický pc tohoto věku, který dokázal nabootovat do biosu, ale tam po chvíli procházení zamrznul. na pc desce sice okem zkontroluju vyteklé elyty, ale u ntb tuto možnost nemáš.
už tu někdo psal: vyhodit?

S těmi urvanými panty souhlas, já mám doma nějaký 16 let starý ntb Acer, ani nevím co. Panty po 10 letech urvané, ntb fyzicky na rozpadnutí, kolikrát mi spadl na zem nebo jsem do něho třískal, už se mi odlepuje i vše kolem displeje do hlubších vrstev, nalítal mi tam prach, různý kabílky natažený k prasknutí, natočeno 16 000 hodin v původní konfiguraci a ta svině stará pomalá pořád jede a nechce se jí umřít, vše na ní softwarově i hardwarově funguje..:D:D