Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook nenabootuje

Zdravim , mam notebook nejaky starsi ACER Aspire nevim presne tip pokud bude potreba dolozim HW konfiguraci ... NTB byl dlouho odlozeny a nesel zapnout po tom co se to povedlo nenabootoval system a nahodne se vypinal ... kdyz sem koukl do BIOSu tak sem zjistil ze NTB neudrzi nastaveni BIOSu tak sem vymenil baterku a ted uz je schopnej nastaveni udrzet ale problem je ze nechce nabootovat ani z flasky ani z disku takze nemuzu udelat preinstalaci systemu ... proste ani kdyz nastavim boot primo v BIOSu primo z flash nebo pouziju boot menu prez F12 tak dostanu pokazde jen cernou obrazovku a uz nic dalsiho .... u disku totez (na nem je stejne jen ten poskozeny system) ...mate nekdo nejaky napad ci radu co by se stim dalo delat? diky za pripadnou zpetnou vazbu ...

Acer a jeho super bios.
Zkus vyndat systémovej disk, připoj ho do PC a odstran oddíly.
Acer ti nakonec na flešku vleze, když nebude mít z čeho nabootovat.

U Aceru je všechno možný, po výměna disku za ssd mě Acer nepustil do biosu.
Acer je největší odpad, nikdy nechci Acer vidět.

No nevím, s tím jsem se ještě nesetkal. Možné to ale je. Já mám všechny instalačky OS vytvořené přes RUFUS a nikdy jsem neměl problém s instalací na žádném PC.
Po té Tvé připomínce jsem nabyl dojmu, že tazatel ten systém dal na flešku pouhým překopírováním všech souborů. Ale proč by to na druhou stranu šlo na jednom PC a na druhém ne?

aktualne mam flash vytvorenou taky prez rufus pred tim jsem zkousel nejaky software primo od MS ... ale delsi dobu pouzivam Rufus a tahle flash je vytvorena prez nej ... zadyn prosty prekopirovani souboru ... jinak mam nastavene samozrejme legacy abych mohl navolit flasku a jako prvni bootovaci zarizeni ...

S těmi urvanými panty souhlas, já mám doma nějaký 16 let starý ntb Acer, ani nevím co. Panty po 10 letech urvané, ntb fyzicky na rozpadnutí, kolikrát mi spadl na zem nebo jsem do něho třískal, už se mi odlepuje i vše kolem displeje do hlubších vrstev, nalítal mi tam prach, různý kabílky natažený k prasknutí, natočeno 16 000 hodin v původní konfiguraci a ta svině stará pomalá pořád jede a nechce se jí umřít, vše na ní softwarově i hardwarově funguje..:D:D