Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nakup pouziteho Office 2021

Obcas sa stane, ze ked zakaznik potreboval aktivovat nejaky Win na 10, ci su kupit Office som muporadil nech sa obrati na nejaky eshop a kupi to tam. Ze je to take pololegalne, ale funkcne a lacne. Pre niektorych som jednorazovo objednaval tieto licencie a vzdy mi prislo nejake s/n, ktore som tam nahodil a balik, ci OS aktivoval.
Pred par dnami som dostal poziadavku, ze chce jeden obecny urad druhotnu licenciu Office 2021 na 13ks pc.
Nechceli to nakupovat priamo, ze cezo mna a hoci nerad musel som suhlasit...co by clovek nespravil pre zakaznika.
Nasiel som slovenskeho predajcu, mal dobre hodnotenie na Heureke (96%), marketingove zvasty, ze sa ozyvaju ihned a riesia veci 24h denne.
Cena Office 2021 bola asi 10% z ceny OEM verzie, objednal som 13ks a telefonicky sa uistil, ze tych 13ks maju.
Napisane bolo, ze dodavka ihned, vacsinou do 1h, ale ani po par hodinach nic neprislo a tak po par spravach a telfonatoch som sa zacinal dozvedat zaujimave veci.
Napriklad, ze ci sa bude instalacia robit hned lebo do 24-48h budu licencie zablokovane a odblokovanie bude trvat tyzden.
Tu uz mi svietil cerveny majacik, ze je to nejaka blbost.
Skratim to...licencie som dostal asi po 20h od zaplatenia a poslal zakaznikovi...dufam, ze to bude funkcne.
Velmi zaujimavy a podozrivy je aj postup instalacie.

NÁVOD NA AKTIVÁCIU:

Po prvom spustení Microsoft Office 2021 Professional Plus je potrebné druhotnú licenciu aktivovať telefonicky.

1.Keď spustíte jednu z aplikácií Office vyberiete možnosť telefonickej aktivácie.
2.Otvorte stránku https://getcid.info (Táto stránka slúži na to aby nemusel každý volať do Microsoftu ale overia kód cez internet)
3.Tmavo vyznačené čísla ktoré Vám zobrazilo po vybratí telefonickej aktivácie vložíte do kolonky ID.Nastavte verziu (Select version) - Office 2016/2019/2021 a zaškrtnete že nie ste robot.
4.Po splnení predchádzajúcich krokov kliknete na GET vpravo a počkáte kým Vám vygeneruje kód pod písmenami dolu (A,B,C,D,E,F,G,H)
5.Tieto čísla skopírujete do Office telefonickej aktivácie, potvrdíte a Office 2019 Professional Plus máte doživotne aktivovaný.

Licenciu je potrebné aktivovať v čo najkratšom čase (maximálne 24-48 hodín) ,aby nedošlo k jej zablokovaniu z bezpečnostných dôvodov. Proces odblokovania je zdĺhavý.

ĎAKUJEME VÁM ZA PREJAVENÚ DÔVERU.

Prekvapila ma nutnost telefonickej aktivacie (to sa mi nikdy predtym nestalo) a odkaz na akusi vietnamksu stranku, ktora by vsak mala riesit zdlhavy postup pri aktivacii cez telefon, kde to s vami robi automat a dlho to trva.
Uz nakup boli celkom pekne nervy a teraz este trpnem, ci zakaznik potvrdi aktivaciu na 13ks pc (robi to ina firma) a ci to bude fungovat aj po pol roku.

Je toto normalny postup, alebo ten predajca berie druhotne licencie z pochybnych zdrojov? V minulosti si z tych par pripadov co som robil nepamata, zeby boli okolo toho taketo problemy.

Ked uz sme pri tejto teme, zavesim to pod teba. Uvazujem, ze by som si pre domace ucely zadovazil takuto licenciu (reklama je na tej vietnamskej stranke, co si daval vyssie)

Microsoft Office 365 Pro Plus 1 Account 5 Device for Windows, Mac, iOS – Office for android
9.99$
Brand Microsoft
Version 32/64 bit Windows or Mac or Android or Ios
License Microsoft Office 365 Professional Plus License Lifetime
Delivery Download link and instructions delivered by email from 10 minutes to 4 hours.
Support 24/7 Free customer support
Microsoft Office 365 Pro Plus 1 Account 5 Device for Windows, Mac, iOS - Office for android quantity
SKU: 4157 Category: Microsoft Office Suite
Microsoft Office 365 2019 Pro Plus 1 Account 5 device PC/Mac Download
Supports multiple languages ​​and works worldwide.
Single payment. No renewals or other hidden fees.
One account was used for 5 devices, including Mac-Winodws-Android-ios
Massive 5TB OneDrive Cloud storage included forever.

Zaujimave je to cisto kvoli 5GB OneDrive. Predpokladam, ze su to nejake podnikove licencie alebo neviem, ako to vlastne funguje. Je mi jasne, ze to moze prestat fungovat po nejakom case.

Otazky:
Viem ja nejako zistit koho licencia to je?
Moze mat niekto iny (kto?) pristup k tym 'mojim' datam na OneDrive?
Riskujem tym nieco (okrem necakaneho zrusenia licencie)?