Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nakup pouziteho Office 2021

Obcas sa stane, ze ked zakaznik potreboval aktivovat nejaky Win na 10, ci su kupit Office som muporadil nech sa obrati na nejaky eshop a kupi to tam. Ze je to take pololegalne, ale funkcne a lacne. Pre niektorych som jednorazovo objednaval tieto licencie a vzdy mi prislo nejake s/n, ktore som tam nahodil a balik, ci OS aktivoval.
Pred par dnami som dostal poziadavku, ze chce jeden obecny urad druhotnu licenciu Office 2021 na 13ks pc.
Nechceli to nakupovat priamo, ze cezo mna a hoci nerad musel som suhlasit...co by clovek nespravil pre zakaznika.
Nasiel som slovenskeho predajcu, mal dobre hodnotenie na Heureke (96%), marketingove zvasty, ze sa ozyvaju ihned a riesia veci 24h denne.
Cena Office 2021 bola asi 10% z ceny OEM verzie, objednal som 13ks a telefonicky sa uistil, ze tych 13ks maju.
Napisane bolo, ze dodavka ihned, vacsinou do 1h, ale ani po par hodinach nic neprislo a tak po par spravach a telfonatoch som sa zacinal dozvedat zaujimave veci.
Napriklad, ze ci sa bude instalacia robit hned lebo do 24-48h budu licencie zablokovane a odblokovanie bude trvat tyzden.
Tu uz mi svietil cerveny majacik, ze je to nejaka blbost.
Skratim to...licencie som dostal asi po 20h od zaplatenia a poslal zakaznikovi...dufam, ze to bude funkcne.
Velmi zaujimavy a podozrivy je aj postup instalacie.

NÁVOD NA AKTIVÁCIU:

Po prvom spustení Microsoft Office 2021 Professional Plus je potrebné druhotnú licenciu aktivovať telefonicky.

1.Keď spustíte jednu z aplikácií Office vyberiete možnosť telefonickej aktivácie.
2.Otvorte stránku https://getcid.info (Táto stránka slúži na to aby nemusel každý volať do Microsoftu ale overia kód cez internet)
3.Tmavo vyznačené čísla ktoré Vám zobrazilo po vybratí telefonickej aktivácie vložíte do kolonky ID.Nastavte verziu (Select version) - Office 2016/2019/2021 a zaškrtnete že nie ste robot.
4.Po splnení predchádzajúcich krokov kliknete na GET vpravo a počkáte kým Vám vygeneruje kód pod písmenami dolu (A,B,C,D,E,F,G,H)
5.Tieto čísla skopírujete do Office telefonickej aktivácie, potvrdíte a Office 2019 Professional Plus máte doživotne aktivovaný.

Licenciu je potrebné aktivovať v čo najkratšom čase (maximálne 24-48 hodín) ,aby nedošlo k jej zablokovaniu z bezpečnostných dôvodov. Proces odblokovania je zdĺhavý.

ĎAKUJEME VÁM ZA PREJAVENÚ DÔVERU.

Prekvapila ma nutnost telefonickej aktivacie (to sa mi nikdy predtym nestalo) a odkaz na akusi vietnamksu stranku, ktora by vsak mala riesit zdlhavy postup pri aktivacii cez telefon, kde to s vami robi automat a dlho to trva.
Uz nakup boli celkom pekne nervy a teraz este trpnem, ci zakaznik potvrdi aktivaciu na 13ks pc (robi to ina firma) a ci to bude fungovat aj po pol roku.

Je toto normalny postup, alebo ten predajca berie druhotne licencie z pochybnych zdrojov? V minulosti si z tych par pripadov co som robil nepamata, zeby boli okolo toho taketo problemy.

Před delší dobou jsem kupoval pro známého licenci na Office na Aukru a v podstatě stejný postup - dodání klíče proběhlo rychle, včetně faktury, aktivaci jsem musel dělat přes web getcid.info, product key nějak nešel. Od té doby se známý neozval, tak mu to asi funguje. O původu (legálnosti) licence mám ale silné pochyby, i když se prodejce samozřejmě ohání rozhodnutím nejvyššího evropského soudu atd...

Můžu vědět o jaký typ klíče se přesně jedná?
Jako ve smyslu jaká licence xrm-ms se použije.
Jestli to nevíš tak stačí napsat Edition ID nebo Activation ID z jakéhokoliv pid checkeru.

Co já vím tak Office ProPlus jsou dostupné pouze pod licencemi, které takto používat nemůžeš, například MAK (potřeba multilicence), MSDN (potřeba MSDN účet, ke kterému ten klíč patří)...
Jako já bych teda osobně nikomu něco jako tady to nedoporučoval, na obecní úřad už vůbec ne.

Edition ID nebo Activation ID jde zjistit z jakéhokoliv pid checkeru, na to stačí klíč.
Třeba já mám na to udělaný tento:
https://www.autoitscript.com/forum/topic/194547-pidgenx-udf-and-example-pidchecker/
Pokud ti pid checker nic neříká nebo neumíš použít třeba tady ten:
https://www.softpedia.com/get/System/System-Info/Microsoft-PID-Checker.shtml
... tak přece není takový problém hodit Office do virtuálky a nainstalovat Office zkušebně s tím klíčem a pak se dotázat na slmgr nebo ospp.

Hm, ty nakoupíš licence Office ProPlus a předáš je opecnímu úřadu a ani v případě licencí Office ProPlus se vůbec nezajímáš co je to za klíče a jestli ho vůbec ten obecní úřad může legálně použít byť jen na základě druhu klíče... protože jak už jsem psal, Office ProPlus jsou dostupné hlavně ( = já osobně jsem myslím nenarazil na použitelný klíč) jako MSDN (retail) a MAK klíče, které ten obecní úřad použít takto samostatně nemůže.

Hm, podle tebe je všechno OK, když to někomu technicky funguje...

Co si o tom a o tobě myslím, raději psát nebudu...

Ještě jednou se tě ptám, jaké Edition ID mají ty klíče?

Edit:
Čistě teoreticky. Budou to třeba MSDN klíče. Někdo to zjistí a nabonzuje. Nelegální užití x2 cena licence. Cena ProPlus asi 20000. Takže 20000 * 2 * 13 = 520 000 ... Kdo klíče na obecní úřad dodal a kdo by to zaplatil? :-) Já být tebou tak klidně nespím :-)

Tak jsem zjistil, že i ProPlus Retail klíče schopné aktivace přes telefon nebo server MS nejspíš existují, konkrétně se na internetu válejí klíče s Edition ID X22-53492, podle chybové hlášky před zablokováním byly schopné aktivace přes server MS nebo telefon. Tak se takové klíče budou i jako druhotné prodávat.
Sice netuším kde se licence X22-53492 prodávají jako nepoužité... Třeba ten ProPlus na Alze podle DG7GMGF0D7FX a názvu LTSC bych si tipnul, že se jedná taky o multilicenci, Retail ProPlus nemá v názvu LTSC a jinde u toho DG7GMGF0D7FX je, že se jedná o produkt pod programem MS (např. pro školy). Tak mě napadlo, jestli se ty Retail klíče nedodávají jako single licence pod těmi multilicenčními programy.
Pocitově o druhotných licencí si myslím toto:
MAK a MSDN klíče, na 99.9+ % nelegální.
Retail klíče (prodejce uvádí hlášky typu: "Licenciu je potrebné aktivovať v čo najkratšom čase (maximálne 24-48 hodín) ,aby nedošlo k jej zablokovaniu z bezpečnostných dôvodov."), na 99+ % nelegální.
Retail klíče, na 90+ % nelegální.
Když už věřit druhotným licencím tak jen těm s histrorií a aspoň podle dodaných informací legálních, např.:
https://prednyslm.eu/cs/jak-poznat-legalni-druhotne-licence/
toto mi přijde, že má hlavu a patu (nikdy jsem od nich licenci nekoupil a nemám s nimi nic společného) + pak tu licenci použít v rámci licence legálně.
Jen taková poznámka, když se člověk podívá na typ licence u ProPlus na prednyslm.eu, u Retail mají u distribuce křížek.
Já osobně si myslím, že ty licence legální na obecním úřadě nejsou, každopádně ti přeju, ať ty licence jsou aspoň Retail (např. X22-53492), protože MAK/MSDN klíč + druhotná licence + obecní úřad, to je vražedná kombinace :-)
(... a pokud se ProPlus Retail klíče dodávají jen jako single licence pod multilicenčními programy tak vražedná kombinace je to i s Retail klíči)

Tak uz len podla infa z tej stranky je jasne, ze to nic nema s Microsoftom

Information About The Website
- The getcid.info website, supports obtaining the Confirmation ID (step 3) of Windows operating systems and Office versions to activate Windows / Office.
- The website operates for the purpose of community support and non-profit, all proceeds from the sale of API authentication codes will be used to maintain the operation of the website.
- The site is owned by Trần Văn Thắng

Zavidim ti odvahu dat to niekomu inemu ako domacemu zakaznikovi, ja by som na toto nervy nemal...

Ten web neznám, ale podle mě je jedno (i v případě, kdy to údajně jedno není - teda pokud není problém v geo lokalizaci telefonního čísla), jestli se použije k aktivaci telefon MS nebo tady ten web.
Co mě napadá tak tady ten web má dvě výhody a jednu nevýhodu:
+ je to pohodlnější než přes telefon
+ MS nešmíruje odkud přišla aktivace (výhoda je to jen do doby, než systém, na kterém proběhla aktivace, bude připojen k internetu = výhoda jen na trvale offline zařízeních)
- ten web může šmírovat

Tak to jsi dobrý střelec:-D No udělal bych si snímky www stránek a všeho..kdyby se na úřadu třeba za tři roky měnila parta a potřebovali na starostu něco vytáhnout...a ty nákupní stránky třeba někdo vypl.

Ten Trám Ván, nejspíš pracovník aktivační linky microsoftu- pobavil když udělal stránky https://getcid.info :-D

Ta rychlá aktivace je potřeba...co kdyby někdo ten samej klíč omylem prodal někomu dalšímu :-D

Ked uz sme pri tejto teme, zavesim to pod teba. Uvazujem, ze by som si pre domace ucely zadovazil takuto licenciu (reklama je na tej vietnamskej stranke, co si daval vyssie)

Microsoft Office 365 Pro Plus 1 Account 5 Device for Windows, Mac, iOS – Office for android
9.99$
Brand Microsoft
Version 32/64 bit Windows or Mac or Android or Ios
License Microsoft Office 365 Professional Plus License Lifetime
Delivery Download link and instructions delivered by email from 10 minutes to 4 hours.
Support 24/7 Free customer support
Microsoft Office 365 Pro Plus 1 Account 5 Device for Windows, Mac, iOS - Office for android quantity
SKU: 4157 Category: Microsoft Office Suite
Microsoft Office 365 2019 Pro Plus 1 Account 5 device PC/Mac Download
Supports multiple languages ​​and works worldwide.
Single payment. No renewals or other hidden fees.
One account was used for 5 devices, including Mac-Winodws-Android-ios
Massive 5TB OneDrive Cloud storage included forever.

Zaujimave je to cisto kvoli 5GB OneDrive. Predpokladam, ze su to nejake podnikove licencie alebo neviem, ako to vlastne funguje. Je mi jasne, ze to moze prestat fungovat po nejakom case.

Otazky:
Viem ja nejako zistit koho licencia to je?
Moze mat niekto iny (kto?) pristup k tym 'mojim' datam na OneDrive?
Riskujem tym nieco (okrem necakaneho zrusenia licencie)?