Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem počítač mi často tuhne při prohlížení, nebo při hře

mám asi 3 roky starý notebook HP s Win10 a již asi rok mne sužuje občasné tuhnutí na pár sekund až na minutu, pak se rozběhne někdy na dlouho dobře, anebo s tuhnutím kolem dokola. Při psaní textu se to neobjevuje, jen v rámci Firefoxu, ten pilně obnovuji, podobně jako Windows. Pro úklid používám občas defragmentaci, asi týdne Superantispyware a téměř denně CCleaner, oboje v bezplatné verzi. CCleaner mi hlásí stovky až 650 sledovacích nástrojů za necelou hodinu práce v rámci Firefoxu a občas i Googlu. Když je nechám odstranit, tak mi nahlásí (a pak na pokyn odstraní) i sto nových sledovacích nástrojů za necelou půlhodinu. Natrvalo je odstranit nelze, nabíhají nějak automaticky. Nevím, zda to tuhnutí vůbec s těmi sledovacími nástroji (asi jen cookies) souvisí, těch povoluji jen asi 5 nebo 6, nikoliv stovky za celý večer. Při prohlídce seznamu použitých aplikací snažím se dělat čistky, ale některé se odstranit neodvažuji. Edge jsem odstranil, podobně jako Explorer, s velkými obtížemi, ale tam již nejsou. Chrome tam je. Možná, že mám přeplněnou poštu Outlook? Na HD je volného místa 12 ze celkových 160 GB. Poraďte mi, jak ta minutová tuhnutí odstranit. Mám vám zaslat seznam všech aplikací?

aktuální Win 10 se mi podařilo stáhnout, ale nikoliv ze stránek Mictosoftu, takové stránky zatím neznám. Přes Google to šlo stáhnout, ale nikoliv nainstalovat. To se po pár hodinách zacyklovalo na kroku, myslím, aktualizací, celý počítač ztuhl a musel být odpojen elektricky. Pak naběhl na původni systém a ten zrušil vše, co bylo tímto pokusem provedeno. Počítač mi stále tuhne na sekundy až minutu, ten "šmejd" ccleaner mi hlásí za dvě hodiny i 1700 sledovacích nástrojů k odstranění. Přitom prohlížím jem pár obvyklých stránek. Program pro vyčištění disku pod win32 u mne není.

To jsem provedl, děkuji. Ale nainstaloval jsem Malware byte a tím se počítač jen neúnosně zpomalil. Nedá se nijak odinstalovat, nezabírají na to nástroje systému. ani Unloker, ba ani Uninstall Tool. Možná, že by tento poslední nástroj zabral v platné verzi, ale stálo by to asi 600Kč, což je pro přestárlého důchodce moc. Poradíte mi ještě, jak se ho zbavit? Rady přes Google selhávají. Předem děkuji