Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevim proč mi sekaji hry

Dobry den touto zpravou bych prosil poradit proč u teto sestavy 11th Gen Intel(R) Core(TM) i9-11900 @ 2.50GHz 2.50 GHz 32GB RAM M.2 SSD RX 6800 XT sekaj a laguji hry i jako je napřiklad CS:GO atd jsou nějake programy pro zlepšeni vykonu nebo je nutne přeinstalovat muj system Windows 10 Home
diky za odpověd

Od kdy ti PC blbne ?
Zkontroloval jsi teploty CPU ?
Vyčistil chladič CPU ?
Máš přetočený CPU ?
32GB RAM je 4x8GB nebo 2x16GB ? Je tam dokupováno (původně 2x8GB, dokoupeno další 2x8GB RAM) ?
Frekvence RAM ?

Neni na škodu přeinstalovat Windows, ale první zkontroluj teploty CPU v zátěži, nebo nestabilní overclock CPU.

Teploty (Value,Min,Max) kontroluji v HWMonitor.
https://www.instaluj.cz/hwmonitor

pozkladal jsem si ho přes net a pak jsem si dokoupil grafickou kartu kterou jsem si tam dal ja pak jsem si dokoupil ještě chladič na procesor Feru 5 za box chladič je novy a teploty nevim jake mam mit posilal jsem tadyk foto ram jsem si vyměnil 2x 8 gb za 2x 16 gb zapojene mam dobře ale nezměnilo se po upgreade nic pořad to same

Ty teploty 77 stupňů v zátěži nejsou určitě v pořádku. 63 je je ještě ok, ale při vyšší teplotě 70 stupňů procesor sníží takty kvůli možnému poškození.
Mrkni na upevnění chladiče. Už jsem viděl i experty, kteří na chladiči nechali fólii a namontovali ho i s ní. Procesor potom sníží takt, aby tolik nehřál a projevuje se to ve zpomamelní celého PC. Mám pocit, že to bude i Tvůj případ. Buď nedosedá správně chladič nebo tam máš tu fólii.

Nemáš dobré teploty.

Intel® Thermal Velocity Boost Temperature 70 °C

Max Turbo Frequency 5.20 GHz
Intel® Thermal Velocity Boost Frequency 5.20 GHz
Processor Base Frequency 2.50 GHz

Na tom OCCT jde vidět, že máš teploty od 70 do 88°C, takže procesor se ti podtaktuje na základní frekvenci a nevyužije boost frekvenci. Zkontroluj chladič, uchycení, zda je horký při vysokých teplotách, odstranit prach ze žebrování i z ventilátoru, zkontrolovat samozřejmě funkčnost. Nevím jakou máš skříň, vyřešit airflow.

Osobní zkušenost nemám, ale co jsem se dočetl o TVB (Thermal Velocity Boost), tak ta teplota by neměla překročit zmíněných 70°C, aby bylo možno ten boost využít.

https://edc.intel.com/content/www/us/en/design/ipla/software-development-platforms/client/platforms/alder-lake-desktop/12th-generation-intel-core-processors-datasheet-volume-1-of-2/004/intel-thermal-velocity-boost-intel-tvb/

Anglicky neumím, tak jen strojní překlad.

Intel® Thermal Velocity Boost umožňuje jádru IA procesoru příležitostně a automaticky zvýšit rychlostní koše technologie Intel® Turbo Boost Technology 2.0, kdykoli to teplota a napětí procesoru dovolí.
Funkce Intel® Thermal Velocity Boost je navržena tak, aby zvýšila výkon vícevláknových i jednovláknových úloh.

presne to jsem cekal, na zakladni ovladac desky ses vykaslal.
odkaz k vyrobci tu nemas, ja ti ho na mobilu hledat nebudu.
vygoogli si tvou desku u vyrobce - support - download - tvoje windows:
chipset driver se instaluje jako PRVNÍ, asus nema vyjimku.
ne, fotit to umisteni nemusis.

Jak sekaji se ?
Sekaji se i kdyz mas vysoké FPS, nebo tve fps/s jsou prilis nizké ?
Zakladni deska : MODEL mas Co ?
Mas aktivovany FreeSync nebo AdaptiveSync ? Monitor je pripojen pres HDMI nebo DP ?

1) V kazdem pripade, aktualizuji BIOS nebo proved jeho vychozi obnoveni k re-check HW komponentu nejlepe pres CMOS reset ale k baterii se kvuli GPU spatne dostava a pres PINs nemusi byt pro tebe jednoduche (spravne zapojit do spravnych koliku)
2) V BIOS pak aktivuj Smart Access Memory nebo Resize BAR, jestli je korektne aktivovan najes treba v GPU-Z :
[143c13a2-18fd-4d0e-b527-2e19d2df1fdb.jpg]

PS:
V nekterych pripadech trhani pri hrani muze delat SW treti strany ktery prekryva obrazovku.
Jedna se zpravidla o SW ktery meri kuprikladu FPS, HW mononitor, Windows Game Bar a podobne.

Nemam moc her u všech se to prostě neda hrat nekdy i zamrzne monitor musim zminimalizovat hru a zase vratit pak se to zas rozjede a jindy posekava ve strategii a u cs:go cim min hraču tim lip to jede ale když je hodně hraču je to marne vojaček se oběvi o pul sekundy později ani ho nejde někdy vidět že chodi plynule ..
fps co vidim tak hrači maj min 300 fps a jde i přes 400 ja mam 60 fps internetem si myslim že to neni protože seka i singlplayer stejně zakladni deska je Asus B 560M-Plus TUF Gaming poskladany pri složeni pc z ts.Bohemia bez grafiky grafiku jsem si koupil bo jsem měl 1050ti chladič mam upevněny podle videa z youtube zasilam foto + foto co mam vše zapojene v graficke kartě
nevim jestli mam aktivovany FreeSync nebo AdaptiveSync nevim kde najdu ..

Hmm jake ovladače mam ztahnout ? a za dalši pišou že mam špatne teploty při zatěži tak nepiš že neviš co mi vadi a skusim se podivat na procesor ale zakladni chladič tam už nedam ... v tom nebude chyba asi přeinstalovat windows a řict technikovi proč mi to tak blbě jede možna ani nebude chtit win řešit

Neber si to osobně, ale evidentně se v tom nevyznáš. Odnes to někomu kdo se v tom vyzná. Jak už ti psal Medvěd, je potřeba nainstalovat ovladače základní desky, zejména chipsetu, restart PC a pak zbytek ovladačů včetně GPU. Také je potřeba vyřešit chlazení procesoru, pokud ho máš správně uchycený a je při vysokých teplotách horký, vyčištěný a ventilátor funkční, tak tím pádem je nedostatečný pro tvůj CPU nebo nemáš pořešené proudění vzduchu ve skříni.

Evidentně sis nevybral dobrého "výrobce". Psal jsem ti, že pokud máš vše v pořádku s chladičem a teploty máš i přesto tak vysoké, tak ten chladič je nedostatečný na chlazení toho tvého CPU. Navíc pokud ti vše nainstaloval, a asi špatně, tak ten počítač vem a běž ho k tomu prodejci reklamovat. Kdyby byl v pořádku, tak bys tady neřešil sekání her.

HELE SEKA SE TO I KDYŽ JEDE POČITAČ BEZ HER KLASICKY INTERNET ATD A PŘI ZATĚŽI TO JSOU TEDA SEKY NO TAK S PROCESOREM NIC NEBUDE POKUD ZNAŠ NĚJAKY PROGRAM JAK TADY VŠICHNI PIŠETE ZAKLADNI DESKU HDD A PORAD GRAFIKU TAK VSECHNO UZ JE OD FIRMY NAINSTALOVANO JA AKORAD INSTALOVAL GRAFIKU KUPOVAL JSEM SI I ZBYTECNE NOVE RAMKY 32 GB STACILO MI 16 GB OD AORUSU 3200 MHZ TED MAM 2400 BEDNU NEBUDU ODESILAT ČP. NA SVE NAKLADY TO BY BYL BALIK ...

píšeš jak dement z první třídy.

vsechno uz je od firmy nainstalovano

proč jsi celou dobu tajil, že ti systém s ovladači instalovala firma? pak by to mělo být ok.
teď už zbývá jen kontrola disku (as ssd), kontrola v prohlížeči událostí že tam není extrémně moc chyb, a kontrola v ms autoruns na bloatware. taky nějaký antispyware, jestli jsi ještě nespustil.

jinak nová instalace a pořádně - a sorry, ale podle toho jak odpovídáš, určitě ne od tebe.

Je mi úplně u prd*le, že ti to instalovala firma, evidetně se ti ten počítač seká a po 4 dnech jsme se dozvěděli, že nejen ve hrách, takže ti to ta firma blbě poskládala a nainstalovala. Ty se v tom evidentně nevyznáš, tak vem ten počítač a odnes ho reklamovat, stejně to nejsi schopný sám vyřešit.

NEBUDU ODESILAT ČP. NA SVE NAKLADY TO BY BYL BALIK ...

-existují i jiní dopravci nebo to můžeš odnést pěšky :-). Při uznané reklamaci máš nárok na veškeré výdaje spojené s reklamací, většinou nejlevnější druh, nemůžeš tedy účtovat 100 km cestu autem. Solidní obchodníci i nabízí odeslání na své náklady. Vše se dočteš v obchodních podmínkách toho prodejce.