Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevim proč mi sekaji hry

Dobry den touto zpravou bych prosil poradit proč u teto sestavy 11th Gen Intel(R) Core(TM) i9-11900 @ 2.50GHz 2.50 GHz 32GB RAM M.2 SSD RX 6800 XT sekaj a laguji hry i jako je napřiklad CS:GO atd jsou nějake programy pro zlepšeni vykonu nebo je nutne přeinstalovat muj system Windows 10 Home
diky za odpověd

Jak sekaji se ?
Sekaji se i kdyz mas vysoké FPS, nebo tve fps/s jsou prilis nizké ?
Zakladni deska : MODEL mas Co ?
Mas aktivovany FreeSync nebo AdaptiveSync ? Monitor je pripojen pres HDMI nebo DP ?

1) V kazdem pripade, aktualizuji BIOS nebo proved jeho vychozi obnoveni k re-check HW komponentu nejlepe pres CMOS reset ale k baterii se kvuli GPU spatne dostava a pres PINs nemusi byt pro tebe jednoduche (spravne zapojit do spravnych koliku)
2) V BIOS pak aktivuj Smart Access Memory nebo Resize BAR, jestli je korektne aktivovan najes treba v GPU-Z :
[143c13a2-18fd-4d0e-b527-2e19d2df1fdb.jpg]

PS:
V nekterych pripadech trhani pri hrani muze delat SW treti strany ktery prekryva obrazovku.
Jedna se zpravidla o SW ktery meri kuprikladu FPS, HW mononitor, Windows Game Bar a podobne.

Hmm jake ovladače mam ztahnout ? a za dalši pišou že mam špatne teploty při zatěži tak nepiš že neviš co mi vadi a skusim se podivat na procesor ale zakladni chladič tam už nedam ... v tom nebude chyba asi přeinstalovat windows a řict technikovi proč mi to tak blbě jede možna ani nebude chtit win řešit

Neber si to osobně, ale evidentně se v tom nevyznáš. Odnes to někomu kdo se v tom vyzná. Jak už ti psal Medvěd, je potřeba nainstalovat ovladače základní desky, zejména chipsetu, restart PC a pak zbytek ovladačů včetně GPU. Také je potřeba vyřešit chlazení procesoru, pokud ho máš správně uchycený a je při vysokých teplotách horký, vyčištěný a ventilátor funkční, tak tím pádem je nedostatečný pro tvůj CPU nebo nemáš pořešené proudění vzduchu ve skříni.

Evidentně sis nevybral dobrého "výrobce". Psal jsem ti, že pokud máš vše v pořádku s chladičem a teploty máš i přesto tak vysoké, tak ten chladič je nedostatečný na chlazení toho tvého CPU. Navíc pokud ti vše nainstaloval, a asi špatně, tak ten počítač vem a běž ho k tomu prodejci reklamovat. Kdyby byl v pořádku, tak bys tady neřešil sekání her.

HELE SEKA SE TO I KDYŽ JEDE POČITAČ BEZ HER KLASICKY INTERNET ATD A PŘI ZATĚŽI TO JSOU TEDA SEKY NO TAK S PROCESOREM NIC NEBUDE POKUD ZNAŠ NĚJAKY PROGRAM JAK TADY VŠICHNI PIŠETE ZAKLADNI DESKU HDD A PORAD GRAFIKU TAK VSECHNO UZ JE OD FIRMY NAINSTALOVANO JA AKORAD INSTALOVAL GRAFIKU KUPOVAL JSEM SI I ZBYTECNE NOVE RAMKY 32 GB STACILO MI 16 GB OD AORUSU 3200 MHZ TED MAM 2400 BEDNU NEBUDU ODESILAT ČP. NA SVE NAKLADY TO BY BYL BALIK ...

NEBUDU ODESILAT ČP. NA SVE NAKLADY TO BY BYL BALIK ...

-existují i jiní dopravci nebo to můžeš odnést pěšky :-). Při uznané reklamaci máš nárok na veškeré výdaje spojené s reklamací, většinou nejlevnější druh, nemůžeš tedy účtovat 100 km cestu autem. Solidní obchodníci i nabízí odeslání na své náklady. Vše se dočteš v obchodních podmínkách toho prodejce.