Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku na doma

Dobrý den, rád bxch se poradil s výběrem notebooku na doma. Dosavadní notebook už dosloužil (HP 6445b 242 Turion).

Padlo mně do oka toto:
1. HP 15s eq2602nc(4R5K7ea)
2. HP 250g9(724c1ea).

Rozpočet je cca do 12-15t Kč, ale pokud to bude méně a zbyde ještě na tiskárnu, bude to super.
Mám koukat spíše na Ryzen od AMD, nebo i Intel i3 je ok? Děkuji.

S pozdravem Novák

No je to na Tobě. Místo se dá udělat vždy a moc místa nezabere. U stolního PC máš za stejnou cenu daleko větší výkon a možnost upgrade pro výkonnější komponenty. U notesu je to přesně naopak. Pokud to PC nepotřebuješ denně přenášet, ber klasické PC. Přeju hodně štěstí a ať vybereš cokoliv, tak ať Ti to dobře slouží.

ten tvůj i3 je 2jádrový shit: https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i3-1215U&id=4754 - určitě nebrat.
https://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=724C1EA
řada 250 je levný plasťák, ale to co píšou o ramce je dost zmatené a na pováženou:

Maximální paměť : 8 GB (bez možnosti rozšíření)

starší amd má nižší jednojádrový výkon: https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Ryzen+3+5300U&id=4288
intel toho ovšem dosahuje za cenu větší spotřeby - to by mi u ntb vadilo.
ta bílá verze vypadá pěkně: https://www.hp.com/cz-cs/products/laptops/product-details/2100894892
nemá lan konektor, má větší nvme ssd.

oba mají 3 usb, oba tvrdí že 8gb ram (u amd má smysl updatovat na 16gb do dual channel, jestli má 2 sloty)

se stím smiř, lan konektory nemá většina čím dál tenčích ntb v relacích do 12t.
pro běžné připojení na síť stačí wifi (n nebo ac). kdo z toho má pracovní stanici, použije redukci usb3-lan nebo jde do business modelu.
vadilo by to v případě ultrašetřivých a nepříčetných modelů, které mají jen 1-2 usb.

a taky jak padlo výš: pokud to má být jen na doma, je nutný notebuk a platit za zbytečný displej a kompromisní miniaturizaci? stejně k tomu vždycky připojím externí monitor.
mě se domů pro office využití líbí právě velký monitor a repasovaný firemní "ultra small form factor" velikosti cca 17x17x3.5 cm, od 6.gen výše.

acery jsou balkánské šmejdy pro děti z živě.
nikdo normální tady nedoporučuje druhému, ať vyhodí prachy za svinstvo.
za tu jeho dolní mez 12t. žádný zázrak pořídit nejde, i když bude od aceru. za maximálních 15 už se dá najít snesitelný kancl - tak proč si dělat ostudu s acerem?