Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modem/Router + Router?

Ahoj,

chtěl bych se na Vás prosím obrátit s otázkou jaký modem a router byste mi doporučili pro internet VDSL 100/10 od Vodafonu.
Mám patrový dům, kde jsou velice široké zdi a tak na každém patře chci mít nějaký vysílač.

V horním patře bych chtěl modem/router, který bude zapojený ve dvou stolních PC a zároveň vysílat WiFi signál pro ostatní zařízení jako je TV, IP kamera apod.
Spodní patro chci mít propojené od modemu/routeru k dalšímu routeru, který WiFi signálem pokryje spodní patro a část zahrady.

Budget neřešte, ale samozřejmě nepotřebuju NASA stanici, stačí něco obyčejného na co je prostě spoleh.

Osobně se mi líbí tento router, protože má 4x 6dBi anténky a slyšel jsem na něj chválu, že toho pokryje dost. A zároveň je krásně levný - https://www.czc.cz/tenda-f9/229218/produkt

Kdybyste měli jiný nápad, jak to pokrýt třeba nějakým AP, jsem jiným návrhům otevřen, ale osobně například s opakovačema nemám zkušenost.

Díky všem za doporučení.

Díky za odpověď.
TV mám na WiFi a zvládá mi to přehrát 4K video 60 fps s bitratem 80MB/s. Zvážím jestli i TV dát na kabel, ale není to v tuto chvilku priorita.
Je pravda, že je to lowend, ale jak říkám, bylo mi to doporučené, že to vysílá opravdu daleko.
Ano, asi bych koupil i vlastní modem.
A máte nějaké doporučení na levnější venkovní AP?

no, nevím jesli buduješ svůj barák hlavně z krásně levných věcí. s krámy značky tenda nemám dobrou zkušenost.

jednak jde o router už starší normy 11n. ne že by byla nepoužitelná, ale vzhleden k láci se obávám nízkého výkonu (průchodnosti).
a co bych si do baráku nedal ani náhodou, je 100mbit krám. jestli chceš na domácí síti mezi svými počítači posílat soubory normální rychlostí, musí být za krásnou cenu gigabitový router.
s dovolením značkou tenda pohrdnu a jako jiný lowend si dovolím doporučit archer c6 (2jádrový cpu, ac wifi, ne noname odpad).

ani norma ac wifi není nejmladší a s tím klesá ochota některých výrobců vydávat aktualizace firmware (stejně jako ms kašle na 5 let stará windows).
pokud máš veřejnou ip adresu a za něj si dáš starý router s dávno nepodporovaným firmwarem, může být zaděláno na problém.
déle budou podporovanými routery ty s nejnovější normou ax, z levnějších bych zvolil archer ax20.

ještě ad opakovač:
je to nouzové řešení, když není možnost natáhnout normální kabel v cílovém místě zakončený slušným ap (třeba i s dalšími lan zásuvkami)
zatímco opakovač se dává zhruba do poloviny vzdálenosti a jeho možný lan výstup je pak skoro k ničemu. také nejde o dlouhodobě spolehlivé řešení, navíc snižuje rychlost na polovinu.

venkovní zahradu bych nepokrýval zbytkovým vyzařováním z domu, ten signál bývá zoufalý. chce to venkovní jednotku, stačí wifi 11n.