Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nebootuje

Zdravím, už dlhšiu dobu mám problém s počítačom. Keď sa ho pokúsim zapnúť, nabehnú vetráky naplno, ale nespustí sa obraz a ani BIOS. Vymenil som základovú dosku a skúsil som aj odobrať a vymeniť medzi sebou RAM-ky. Problém sa ťažko detekuje, lebo sa neprejaví zakaždým. Niekedy sa stane, že počítač nabehne bez problémov a fičí naplno bez ťažkostí. Inokedy ho zapnem až na desiaty pokus. Na základovej doske mám displej na zobrazenie teploty CPU a keď nenabieha, ale iba fučí, tak ukazuje 00. Je tam aj tlačidlo na CMOS reset, niekedy to pomôže, niekedy ani to nie a musím skúšať kým sa nezapne. Zatiaľ som zistil iba, že to môže byť procesorom, ale nechcem zbytočne kupovať ďalší diel ak to nebude v ňom (ako s MB). Počítač som mával vypnutý aj na zdroji niekedy len na deň, niekedy aj na viac dní. vymenil som aj baterku v MB. Môžem vás poprosiť o názory a rady?

MB - MSI Z170A GAMING M7
CPU - I5 7500
GPU - NVIDIA GT1070 8G
RAM - 2x4GB 2400MHz
Zdroj - 700W
SSD - 250GB
HDD - 1TB

já bych narozdíl od MM_tanka odpojil oba disky a zkusil boot z flešky. Může být problém s inicializováním některého z těch dvou disků. Pokud odpojíš oba a uvidíš obraz a bude nabíhat alespoň úvodní obrazovka, tak bude problém buď v disku nebo kabelu. Když to nepůjde, tak nechej na test jen jeden modul RAM v prvním slotu od procesoru, případně to prostřídej. Nějaké desky to mají třeba pro jeden modul až na druhém slotu, ale klidně to vyzkoušej.