Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozšírenie kapacity diskov SSD

Sevas,chcel by som zväčšiť kapacitu diskov,mám SSD: KINGSTON SUV400S37240G ATA Device (240 GB, SATA-III) a hard disk:WDC WD10EZEX-60WN4A0 ATA Device (1 TB, 7200 RPM, SATA-III) doska je MSI B150 PC MATE
Chcel by som tam hodiť tento disk https://www.alza.sk/samsung-970-evo-plus-2000gb-d5543504.htm keďže Socket pre SSD M.2 je voľný.
Ostatné disky by som ponechal je to možné bude tam ten od samsungu pasovať a nebude to robiť nejaký problém,dík.

Změna předmětu, původně: Rozšírenie pamäte (host)

Jak to tady čtu, tak velkého bacha na to. Spustím-li Kingston nebo Crucial SSD compatibility wizard, tak mi nabízejí jen SATA SSD! Analysa pinů konektoru vůbec neříká nic o tom, zda jsou zapojeny PCI-E linky. A aby systém nabootoval z PCI-E SSD, je nutná podpora v UEFI [BIOSu]. Takže vysoká obezřelost je na místě...

Moje rekapitulace:
- Samsung 970 EVO PLUS, který je PCIe, v tom slotu M2_1 fungovat NEBUDE. Tento slot podporuje pouze SATA SSD. Viz manual:
https://cz.msi.com/Motherboard/B150-PC-MATE/support#manual
v sekci Specifications Storage na straně 15. Jsou tam uvedeny i údaje pro desku H170A PC MATE, odtud potom zmatky při povrchním [ne]čtení manuálu.

- Omezení funkce SATA portů se pravděpodobně projeví, když do M2_1 osadím SATA SSD. Hard disk v některých portech bude fungovat, v některých nikoliv, to je nejlepší vyzkoušet prostým přehozením sata kablu.

vzdyt je to na tom odkazu k desce s chipsetem b150 napsane: deska umi oba typy ssd,
historicky m.2 sata blokuje snad porty sata1,2 - ten ale nekupuje
normalni m.2 nvme (pcie) blokuje sata3,4 - tento typ objednal.
snad zbyva dost portu na 2 obycejne sata disky?

tazatel ma i tak zajimavy problem: nejspis mbr disk s uefi systemem. ale kdyz to nechce klonovat, muze mu to byt fuk.
udelal bych cmos reset a v tom rezimu co se mu default nastavi bych to nainstaloval. nebudou mu hrozit problemy po vypadku napajeni / vymene baterky, nabootuje to stejne.

No je tu s toho dobrý guláš,to som netušil ,že obyčajné rozšírenie pamäte bude taký veľký problém.Najlepšie by bolo kúpiť SSD disk sata3 typu ,ako mám ten starý ,len 2TB rýchlosť síce nižšia a výrazne ,ako u samsungu,ale asi ,bez problémov.

No já to, medvěde, čtu na té straně 15 jinak - viz obsah kulatých závorek. Ten manuál je společný pro 2 modely desek - B150 PC MATE a H170A PC MATE [hned druhý řádek manuálu strana 1].
Navíc srovnání vlastností obou desek

https://www.msi.com/Motherboard/B150-PC-MATE/Specification
https://www.msi.com/Motherboard/H170A-PC-MATE/Specification

nevyznívá dobře pro kombinaci B150 + PCIe SSD na rozdíl od H170A + PCIe SSD
Však praxe ukáže, jak to doopravdy je.:-)