Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno licenční číslo win 7 na win 10, půjde to?

Nemáte někdo zkušenost s tím, jak by to bylo v případě, kdybych chtěl svůj podřadný notebook, který mám jen na procházení internetu(ne na hraní her) ještě se starým plotnovým diskem(ale o velikosti 2TB) zformátovat a znovu na něj nainstalovat svůj Windows 10? Nebylo by to nic divného, ale na tom notebooku jsem začínal s Windows 7(na který mám legálně držené licenční číslo) a na Windows 10 přešel v rámci bezplatné aktualizace někdy před 5-6 lety, nebo kdy to bylo. Celý systém už je značně zpomalený a moc nepomáhá defragmentace a podobné nástroje. Na disku mám prostě bordel a nechce se mi tím probírat. Nejradši bych celý disk zformátoval dlouhým formátovacím procesem(ne tím co trvá 5 sekund, což je jen taková podmítka oproti skutečné orbě) a nainstaloval znovu operační systém a programy. Nojo, ale otázka je zda můžu nainstalovat čistou instalaci win 10, když máš licenční číslo na win 7? To asi nebude fungovat že? A zdarma znova přejít na win 10 z win 7 už není dávno možné.. Můžu si samozřejmě koupit licenci na win 10, ale chci prvně zjistit jestli by nefungovala čistá instalace win 10 na stejný stroj s licenčním číslem win 7... Co myslíte? Asi ne že? Asi to byla jen časově omezená možnost si win 10 zkusit že ano?

Upgrade zdarma stále funguje. Upgraduj z W7 na W10, nebo W11, a až se ti aktivuje licence, můžeš to případně všechno klidně smazat a udělat si čistou instalaci. Jestli formátuješ zrychleně anebo plně je dost jedno.
Uvaž SSD.

Ta "hluboká orba" výkon nepřinese ... jen navíc disk zkontroluje/přepíše. Vraž tam SSD na systém, HDD nech na data (jestli jich tam tolik musíš mít). Klidně to naklonuj, bordel na disku to nijak výrazně nezpomaluje.

Díky, a když si tady, u toho druhého PC na kterém mám win 7 a kolegové zde popisovali upgrade na win 10 pomocí Media Creation Tool.. Tak jsem to zkusil, že bych na tom stolním PC jen upgradoval a napsalo mi to hlášku že na vašem počítači program nepodařilo spustit - kod chyby 0x80072F8F-0x20000. Nevíš co s tím?

Tohle bude asi problém, jestli jsem to dobře pochopil, tak je to aktualizace KB3140245 která se musí přeinstalovat. Ale nelze to spustit přímo z toho souborů, musí se nejdříve ta aktualizace ručně odejmout a znova nainstalovat. A já jí v nainstalovaných aktualizacích nemůžu najít, i když systém hlasí že tam je...

jasně u noťasu udělám čistou, to bude v pohodě, ale u stolního pc není k čisté instalaci žádný důvod(není to tak dlouho co jsem jí dělal) a celý to martirium s čistou instalací se mi nechce vůbec znova zakoušet.. proto jsem chtěl dotlačit k upgradu, což jde velmi jednoduše, ale narazil jsem na nečekaný problém..

Nespouštěj boot z instalační flashky, ale přímo z win7 z ní spusť soubor setup.exe jako správce. Pak jen vybereš upgrade se zachováním dat i nastavení. O licenci se nemusíš starat, to přeskoč. Ale fakt by to chtělo SSD disk i do toho stolního PC, rozdíl bude velký. To bys pak musel starý disk s Win 7 naklonovat na nový SSD, starý disk odpojit a teprve pak upgradovat.
https://pc.poradna.net/questions/3178319-win7-na-win10#r3178338

Aha, paní to chtěla kvůli bance..to mám skoro stejně.. ne že by mi hrozili, to moje banka nedělá.. ono nejde tak o systém jako o to, že v tom systému win7 už teď nedávno přestali vycházet záplaty na prohlížeče.. to je ten důvod proč to chci i já, jinak bych win 7 neměnil