Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teploty CPU

Dobrý den, měřil jsem teploty v PC. Obecně se mi teploty zdají v pohodě. Ale u procesoru mi občas připadá, že někdy teplota na vteřinu vyvskočí vysoko a hned se zase vrátí zpátky. Více je to vidět v zátěži, viz obrázek, kdy u procesoru v řádku Package je teplota 67° a sloupec max ukazuje třeba i 100°.

Procesor je i5 13600KF a chladič Fortis 5.
Měřil jsem pomocí Core Temp 1.18 a CPUID.

Je tedy pravda, že CPUID mi občas ukazuje, že fan CPU se (ne)točí na 0 RPM, což je nesmysl, protože na ten větrák koukám, že se normálně točí.

Je to normální? Dokázal by mi někdo vysvětlit, čím to je? :)

Děkuji.

Jo, topí celkem slušně. Na zimu je to dobré :-) 100 stupňů je fakt hodně a řešil bych to, abych to dostal minimálně na 70-75. jediný procesor co jsem kdy vlastnil, který byl taky přímotop byl Intel Pentium 4 Prescott, který topil skoro k devadesáti stupňům. Už je to ale dávno. Já bych byl spokojený až při teplotě pod těch 70 stupňů. Můj Xeon x5460 taktovaný na 3,65GHz. Veterán, ale stačí na vše co potřebuju nepřekročí ani 60 stupňů. V plné zátěži je maximum 58 stupňů a to je ventilátor pořád na nějakých 800-1000 otáčkách, takže ho skoro ani neslyším. A to mám levný chladič Arctic Cooling Freezer 7 Pro. Skoro bych tipnul, že ten chladič špatně dosedá na styčnou plochu procesoru, to můžeš zkontrolovat i hmatem, jestli je horký.