Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vraceny PC HW (Harddisk) v rámci 14-ti dní a prodejce nevrací PLNOU castku - normalni?

Dobrý den

Vracel jsem koupený HDD v rámci 14 dní (disk byl moc hlučný). Stál mě cca 5300 kč. Prodejce řekl že disk běžel cca 170 hodin (což mohl) a na základě toho a na základě (dle něho - § 1833 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník) říká že si nechá 530 kč z prodejní ceny a vrátí mi "jen zbytek"... (cca 4700 kč) ? Má na to právo... je to standardní postup...?

X-krát jsem četl že vrácení zboží v rámci 14ti dní je snadné a vrací se plná částka. X-krát jsem online četl o tom jak lidé vraceli ( i disky přímo), nikdo nikdy (z toho co jsem JÁ viděl a četl) nezmínil že se nevrací plná částka...

Má na to prodejce tedy právo a v takové výši? (proč to lidé nezmiňují?)

(disk je jinak samozřejmě naprosto ok, nepoškozený atd.)

Děkuji

aby predajca vrátil 100% ceny,vrátený výrobok nesmie javiť žiadne známky používania,pokial ich má,predajca má právo znížiť vrátenú čiastku o čiastku,ktorá obvykle zodpovedá miere známok používania,aj predajca je zákonom chránený pred zneužívaním lehoty na vrátenie tovaru v zákonom stanovenej lehote bez udania dôvodu pri objednaní tovaru zákazníkom cez internet........tá lehota tam nieje na to,aby si počas nej výrobok intenzívne používal a potom vrátil a vyžadoval späť 100% ceny,tá lehota je tam na to,aby si skontroloval celistvosť ,nepoškodenosť dodaného tovaru a jeho vlastnosti,ktoré nieje možné skontrolovať pri objednaní cez internet,tam vidíš obvykle len vyobrazenie výrobku,nie jeho reálny stav,nemôžež si skontrolovať,z akého materiálu je vyhotovený atď,keď disk bežal cca 170 hodín,tak priemerne bežal jeden celý týždeň,to už je pomerne intenzívne používanie výrobku,predajca si tiež testuje,čo obdrží späť už len kvôli tomu,či to môže predať ako nový tovar rozbalený,použitý servisne skontrolovaný s plnou zárukou,alebo použitý funkčný so skrátenou zárukou a zníženou cenou atď.....