Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ASUS X555LD - ventilator porad na plny vykon

Prosim, nedokazal by nekdo poradit cim muze byt zpusobene to, ze u NTB Asus X555LD bezi vetracek od zapnuti (tj. nejen ve Win, ale i v BIOSu, i pred vstupem do nej) porad naplno?

Zadne nastaveni v BIOSu neni, samotnym ventilatorem to take neni. Mam tu druhy kus toho sameho NTB, tak muzu porovnat, ventilator jsem zkousel prehodit ze druheho, i do druheho..

Evidentne neco na desce, ale co, kde?
Napada nekoho neco?

asi je prostřední vývod ve vzduchu, nic ho nečte.
možná by šlo zpomalit ventilátor snížením napájení = zařazením sériového odporu. hodnotu bych řádově viděl podobnou jako je odpor toho ventilátoru.
podle uváděného proudu: r = napětí / odběr
nebo podle wattů: r = příkon na druhou / napětí

Jak myslis to, ze

asi je prostřední vývod ve vzduchu, nic ho nečte

?
Laicky receno, ze neco odeslo na zakladni desce?
Pajet nejake soucastky na desce, na to rozhodne nemam ambice, ani zkusenosti, takze pokud to nema jine reseni, asi to bude bud na vymenu desky (pokud by se sehnal stejny NTB s funkcni deskou - coz vzhledem k integrovanemu CPU, GPU a RAM na ni, bude asi nerentabilni), nebo rovnou jiny notebook a tenhle poslouzi na pripadne ND pro ten nyni zdravy kus.