Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastavení kmitočtu pamětí v BIOS

Zdravím.
Mám počítač v této sestavě:
Procesor AMD Ryzen 7 5700G,
Základní deska ASUS TUF GAMING B550M-E,
Operační paměť Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3600MHz CL18 Beast Black, SSD
Seagate FireCuda 520, M.2 - 500GB

Problém, na který hledám odpověď je jak (kde?) nastavit v BIOS kmitočet pamětí tak, aby odpovídal kmitočtu jejich specifikace a to 3600MHz.

V BIOS je všude v menu AI Tweaker hodnota Auto a výsledný kmitočet je nastaven na 2400MHz. Proč tomu tak je, nevím. Když jsem ručně nastavil kmitočet v řádku Memory Frequency na 3600, tak po uložení konfigurace a restartu zůstává stále na hodnotě 2400. Jiné místo v menu, které by na první pohled mělo vazbu na kmitočet pamětí jsem nenašel.

Nepomohla instalace poslední verze BIOS ani prohození DIMM mezi sebou ve slotech. A nepomohlo ani vytažení baterie v napájení BIOS na základní desce a tím nastavení BIOS do default hodnot. Viz přiložené fotky z BIOS.

Nastavuje se kmitočet i někde jinde, případně má to nějaké jiné řešení?

Řešení:

Této odpovědi nerozumím.

Nechci to přetaktovat, chci jen aby paměti běžely na nativním kmitočtu, který ta deska zvládá viz i tvá citace. A to je 3600MHz a ne 2400. Kdybych chtěl taktovat, tak bych asi hrabal i do zvýšení napětí pamětí nebo časování, a to nechci.