Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oplatí sa mi teraz kupovať novú zostavu?

Asus rog maximus XI Code
i7 9700k 4,9Ghz
Kingston Hyper XMP CL9 DDR4 3200mhz
Seasonic Focus plus 750 gold
MSI Suprim RTX 4080
Noctua NH U14 S
Samsung 970 pro 1TB
Samsung 850 Evo 1TB
Windows 10 64bit

Nedávno som si zakupil k tejto zostave novú grafickú kartu ktorá je v popise, ale začínam mať tušenie že toho zvládne aj viac a že kvôli procesoru nedáva 100% výkon.
Hrám na UHD 3840x1600 rozlíšení. A napríklad v hre ako je God of War mi procesor pri hre už ide na 95 - 100% čo je už moc. Preto mám obavy, že v nových hrách, mi bude robiť to isté.
Myslíte že ak by som teraz si zakupil novú zostavu bude vidieť výrazny rozdiel v FPS alebo ani nie? Zostava bude viac na hry, a rozmýšlam či ist do AMD 7950X alebo do intelu i9 13900k

tak že konečne mi dnes prišiel chladič na procesor Liquid Freezer II 420 A-RGB .
Skúšal som ho len tak navoľno zapojiť, ale zarazila ma jedna vec. A tou je jeden konektor. Konektory sú totiž dva.
Jeden som zapojil do do CPU fan ventilátory funguju, a druhý by mal podľa správnosti ísť sem https://prnt.sc/w_NCgL1Ib1fe .
len že ja som na svojej doske v manuáli nič také nenašiel. je to tento konektor https://prnt.sc/F8jsn-yqQGvU.
A musí sa to dať nejako zapojiť, ked v popise maju uvedene že socket čo mam to podporuje.

Vedel by mi niekto poradiť