Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Použití mobilu (NFC) místo karty

Ahoj, měl bych na vás prosím dotaz. Mám zaměstnaneckou kartu, kterou v práci používám na docházku, tzn. přikládám na terminál při příchodu a odchodu. Napadlo mě ale, jestli by se karta nedala nějakým způsobem nahrát do mobilu (stejně jako platební karta) a použít NFC, abych nemusel neustále kartu vyndávat z peněženky, ale mohl použít mobil? Děkuji za rady a nápady.

...abych nemusel neustále kartu vyndávat z peněženky

A zkoušel jsi ke čtečce přiložit peněženku s kartou uvnitř? Když budeš mít kartu v nějaké krajní kapse, mělo by to fungovat. Nebo si dát píchačku třeba do batohu do boční kapsy nebo do aktovky, pak stačí jen projít vrátnicí a nemusíš kartu hledat.

Nebo někdy je možné požádat že chceš místo karty čip, ten se dá připevnit třeba na klíče nebo na "machršňůru" na krk.

A poslední tip: jaké máš pouzdro na mobil? Jestli silikonové, šla by karta zasunout mezi kryt a mobil, jestli flipové, obsahuje přímo kapsičky na karty.

Tak snáď si najprv zisti aký terminál používate v práci na dochádzku. Následne si môžeš vo voľnom čase vygoogliť aký typ kariet, akú frekvenciu, technológiu vlastne ten terminál podporuje.
Možno zistíš, že to mobilom cez NFC ani nejde...

Ono tých problémov môže byť aj viac...U nás si otváram dvere mobilom cez NFC, ktorý priložím ku čítačke.
Samozrejme čítačka podporuje "NFC" karty (nie je to celkom NFC, ale využíva sa frekvencia ako pri NFC...to je na iný pokec...), ale napr. kolega má iný mobil a ten si dvere neotvorí, lebo jeho mobil používa tzv .plávajúci kód NFC = mení sa...
ale zase si vie otvoriť dvere hodinkami... :-)