Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přenos dat ze starého notebooku do nového

Dobrý den, může mi někdo poradit jak nejjednodušeji přenést obsah starého ntb do nového? Slo by to přes WIFI? Nebo LAN? Když ano tak jak? Nechce se mi všechno nahrávat na disk a pak zase přehrávat, to je jednou tolik času. Potřebuji přenést cca 400Gb dat. Předem děkuji za rady.

Změna předmětu, původně: Přenos dat. (host)

kdyby se ti chtělo blbnout se sítí, tak u normálních windows profi a u normálních účtů (aspoň jeden admoš má heslo) funguje mapování disků:

net use /?
net use \\ip.adresa\c$ /user:admos_druheho_ntb jeho_heslo /persistent:no

ale u home windows snad nefunguje nic, starší verze neznaly práva uživatelů a nevím jestli bylo možné přihlášení prázdným heslem.

Já si takhle klonováním přenesl systémový disk z notebooku dokonce na PC (Acer>>INTEL), pak si jen přeinstaloval pár ovladačů a provedl update na Win 11, vše bez jakýchkoli problémů. A to jsem lamer jako vyšitý.

Ale jak říká pikslou točící pan mlynář: "Inu, proti gustu žádný dišputát"....

Externí disk mám, ale měl jsem zato, že je to pomalé.

ta umela inteligence, co tu vcera spamovala, neni prave nejbystrejsi.
za mesic od polozeni dotazu uz to ma tazatel prenesene nejmene 30x.

tak jen technicka pro ty, kdo by chteli krome dat prenaset na novy notebuk i system:
jde to treba pomoci boot cd s "acronis universal restore" + mit k dispozici rozbaleny ovladac noveho chipsetu.