Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejlepší "speech to text" program pro češtinu? ( i ENG)?

Dobrý den

Jaký je v současné době nejlepší speech to text program pro český jazyk. Tzn. program který převádí mluvenou češtinu (ať už "live" nebo z nějakého audio souboru) do psané češtiny...? Rovněž jaký je nejlepší (nejpokročilější, nejpřesnější atd.) program pro to samé ale pro angličtinu... (mluvená angličtina do psané) ?

Předpokládám že je více variant, tak napište které znáte a jsou podle vás nejlepší...
(pokud by to bylo "offline" a text nikam nešel, tak by to bylo asi nejlepší, ale rozhraní přes webovou stránku taky stačí).

Před pár/několika lety jsem se o to zajímal a nebyl jsem moc "impressed" výsledky, předpokládám ale, že v roce 2023, zvláště s pokroky v AI už takových programů bude hodně a budou přesné (i pro češtinu)...?

Dejte tipy co znáte a jsou podle vás nejlepší, díky.

ANo to umím taky... Jenže to 1) neumí češtinu předpokládám
2) Tyto listy si dokážu najít sám a nikdo nezaručuje že pologramotný autor článku o tom něco ví, vybral skutečně to nejlepší atd... Novináři v dnešním světe no... Já se ptal na něco o čem fakt víte že je dobré, máte přímou dobrou zkušenost.

Já jsem delší dobu používal Easy Spech2Text Free (easy-speech2text).
K tomu si ale musíš vytvořit jakýsi modul (API?), což je pro laika dost zatěžující proces. Mně to navíc zničehonic přestalo fungovat a nejsem schopen to vytvořit znovu.

Podobnou službu lze vytvořit i v rámci Microsoft Azure, ale zase je to (alespoň pro mě) dost složité.

Takže v současné době považuji za optimální aplikace v Androidu např. "Okamžitý přepis". V defaultu už má přepis z diktátu do textu i většina klávesnic.

Jo, a ještě jsem zapomněl, že je možno diktovat s přepisem ve Wordu (MS Office 21) a na webu v Google Documents.