Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TUF GAMING B550-PLUS D.O.C.P. a kompatibilita ram

Ahoj,

při sestavování PC jsem si bohužel neověřil, že jsou paměti co kupuji k desce (2x Kingston FURY 16GB KIT DDR4 3600MHz CL17 Beast Black) v podporovaných deskou. Takže teď při aktivaci D.O.C.P a taktu 3600MHz skáče modrá smrt. Povedlo se mi to vyhnat na 3000MHz.

Má smysl uvažovat na updatem biosu nebo můžu pro tu stabilitu ještě něco udělat jiného?

List kompatibilních ram - https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/all-series/tuf-gaming-b550-plus/helpdesk_qvl_memory/?model2Name=TUF-GAMING-B550-PLUS

Nerad bych to zakriknul ale zda se ze to jede na 3600 MHz. Cejtim se trochu jako blbec, ale nezmenil jsem oproti puvodnimu nastaveni kdy to padalo na bsod vubec nic. Jedine co jsem prepnul byl profil ze stabilnich 3000 na 3600 a voltaz mi nastavil bios automaticky na 1,35. Chvili jsem zkoumal jak se ta hodnota prepisuje, tak jsem ji smazal a zadal znovu na 1,35. A pc zatim(!) nespadl ani pri hrani. Predtim padal pri najizdeni win. Tak mozna bug v biosu? Nebo jsem mel zatim jen stesti… uvidim.

Kazdopadne dekuju za rady a vas cas