Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik mp3 nacpu na jedno CD?

Zkoušela jsem vypalovat mp3jky na CD(700MB, 80 min) a vlezlo se mi jich tam asi jen 19 nebo 20…více se jich tam nevejde? A není nějaký formát, ve kterém by zabíraly třeba tak málo, že by se jich vlezlo na CD třeba 30 nebo 50..atd.?

správný postřeh. jako všechny přemoudřelé programy nového věku se i nero rozhodlo myslet za uživatele, a tento paskvil je výsledkem. když tazatel zadal že chce audio cd, vychytralé nero nezachová původní mp3, ale převede je na zvolený audioformát pro audiocd - a těch se na cd vejde jen cca 74-80 minut, čili jak je zmíněno - něco do 20ks.
mp3 patří považovat za obyčejný datový formát, to znamená naházet je na cd/dvd jako obyčejné neupravené datové soubory - a pak se jich na cd vleze řádově 100ks (běžná hudba 192kbps).

poznámka: mp3 s nízkým datovým tokem 128kbit nemá cenu silážovat na disku. pokud nejde o nějaké rarity. takové a horší svinstvo patří rovnou mazat shift+del.

A v com chces to CD prehravat? Ak v obycajnej vezi (pozna len klasicke Audio-CD) tak na Audio-CD sa vojde max 80minut hudby, tak ako to mas teraz.

Ak to chces prehravat v zariadeni ktore pozna format mp3, tak si zvol pred vypalovanim ze chces datove CD, tak sa ti tam vleze tych mp3-jek 700MB, t.j. aspon 100-150 beznych skladieb.