Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako reagovať na vydieračský mail?

Dnes som dostal poriadne dlhý vydieračský mail, v ktorom ma vydierač žiada zaplatiť 1200 € najradšej v bitcoinoch na jeho účet. Okrem iného sa vyhráža, že mi poslal trojského koňa, ktorý mi napádne počítač. Ak nezaplatím do dvoch dní, všetky moje data si skopíruje a prestane mi fungovať počítač. Mám ignorovať túto správu alebo upozorniť na ňu políciu?

to je něco jako když ti do poštovní schránky někdo vhodí lístečtek, jestli mi nepošlete 22 bitcoinů, tak vám zaviruji počítač

aniž by věděl, jestli v tomto domě se vůbec nějaký nachází!!!

Je to kobercový nálet na hlupáky podle šablony.