Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Packet loss ve hrách

Zdravím, potřeboval bych prosím poradit.
¨
Při hraní online her (Valorant, Rocket League, Fortnite) pociťuji ve hře občasné lagy a ztráty paketů (občas ve hrách naskakují i ikony zobrazující špatné připojení). Problém je ale takový, že internet mám dostatečně rychlý a to kolem 200mbit/s a zároveň mám při hraní zapnutý PingPlotter, na kterém pinguji např. Google nebo poslední server mého poskytovatele. Na celé cestě ale není jediná chyba, skok pingu nebo packet loss. Na celé cestě je například maximálně 30ms ping. Podle PingPlotteru je tedy vše v pořádku, proto nechápu, že ve hrách ten packet loss mám a někdy je i znatelný (například teleport hráče apod) Abych uvedl na pravou míru, děje se to jen mě, například s kamarády co zrovna hraju se o tom bavíme a nikdo jiný problém nemá. Nevíte, na co bych se mohl zaměřit a v čem by mohl být problém?

edit : Router mám TP-Link Archer AX20 a PC mám připojený z routeru kabelem. Router je nový

Podle mě tvý kamarádi neví či netuší, jak takové problémy mohou vypadat nebo jim to je jedno a neřeší to. A nebo mají lepší internerové připojení než je ve vašem případě to tvé. Změna poskytoavtele tohle nemá smysl. Většinou to problém vyřeší, ale pouze dočasně. Po nějaké době to začne na novo úplně to samé. No co mohu doporučit je na modemu vyzkoušet snížit mtu na: 576 tohle může na chvíli pomoci. Standardně je to nastavené na 1480. Ještě bych vypnul i kompletně celý Firewall na modemu či routeru. Tady mohou být některé pakety zahazovány nebo jejich zpracování může trvat déle.

Vzato z toho plyne, že u nás v ČR jsou poskytoavtele internetového spojení velcí omezovači. Na rozdíl na Ukraině či Rusku tohle je úplně jiná dimenze než u nás. Mají lepší propustnost paketů a dat skrze sítě nikdo je tam neomezuje. Tady je to jen samé omezovaní dat fup na mobilech a pevný internet přes pevnou linku, tak tam se to omezuje zase jinak agregacemi a vytížeností sítí atp...

Ono možná je lepší si zřídit možná to problém vyřeší: udělat si vlastní spoj a tam by se vidělo jestli nedochází k nějakému omezování ze strany poskytovatele. No, ale ta cena se může pohybovat ve zřízení okolo 100 000,- +/- za zařízení a úprava linky někde v sulterenu paneláku a měsíční pronájem to je okolo 20 000,- +/- v dnešní době to může být i více to je tak baj oko

Tak to zkus a dej vědět jestli to maká lépe ,-)