Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GIGABYTE H510M H

Dobrý den zajímalo by mě to v komentářích jsem četl včera sem si objednal dezku Gigabyte H510M H od známého sem koupil dá se říct za hubičku i5 11400f a v recenzích o té dezce někdo říká že je to na i3 ze i7,i9 by nezvaladla napájecí kaskáda že žerou 200w a i3 žere 65w ale stejně stejnu spotřebu mají i i5 11400f,i7 11700f a i9 11900f 65w takže si myslím že pokud se nejedna o K procesor tak by neměl bejt problém

TDP udavane u Intelu plati jen a pouze pri zakladnich taktech = pokud vypnete "turbo". Se zapnutym to sezere klidne nekolikanasobek. A ano, tahle deska je takova socka s nic moc napajeci kaskadou, dokonce bez chladicu na ni. Ono to nejspis nejak pojede, otazka jak dlouho a jak stabilne v zatezi.

Výrobce tvrdí že to umí i 11900K
zkontroluj pro revizi desky co dojde /nahoře rev. 1.0/1.1/1.5) rev. 1.7 rev. 1.3/1.6/
https://www.gigabyte.com/Motherboard/H510M-H-rev-10-11-15/support#support-cpu

Deska je totální lowend, 6fází na procesor. Já bych to v případě těch silnějších cpu spíš tu podporu přeložil jako "myslíme si, že deska neshoří".
Intel má nějaký regulátor který počítá i s teplotou napájecí kaskády desky. Je možné že to díky tomuto neshoří. Ale vsadím boty to nebude mít ten správný výkon.

Tady je nějaký test proklikal jsem to
https://www.youtube.com/watch?v=HkiTA0XvXUM

Tak máš dvě možnosti. Buď koupit lepší desku a tuhle hned nerozbalenou vrátit nebo si ji nechat a další roky doufat, že neshoří nebo alespoň shoří v záruční době a nevezme sebou přitom nic dalšího.