Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade 5700xt na 3080ti

Dobrý deň mám viacero otázok ohľadom upgradu grafiky a napájania.

1. Mám zdroj modular seasonic gold 750W bude stačiť na upgrade z 5700xt na 3080ti ?
v pc mám procesor i7-10700k na ňom vodníka a základovú dosku Msi Z490-A PRO

2. Piny. Moja grafika používa 1×6-pin + 1×8-pin zatiaľ čo 3080ti používa 2×8-pin veľmi nerád by som sa dostal do situácie kedy by som to napojil špatne alebo nedisponoval potrebným káblom. Mohol by mi
prosím niekto objasniť ako to funguje keď teda prejdem na 2×8-pin bude sa meniť kábel ? Lebo prístup ku zdroju je celkom zlý. Chcem len vedieť či sa stým budem musieť pasovať alebo nie.

3. Aký máte názor na kombináciu komponentov i7 10700k + 3080ti. Myslíte si že bude veľký bottleneck ?

1. Bude stacit
2. Zalezi, ci ti idu zo droja dva kable, alebo jeden, ale kedze je to seasonic, tak ten v baleni tusim ani taky kabel, co sa na koci rozdvojuje do 2x8pin nema, takze kable by mali byt dva, oba 8pin
3. Bottleneck asi max pri rozliseni FullHD, ale ziadna katastrofa to isto nebude, procesor je dostatocne vykonny.

Práve som zistil že 4070ti má lepší výkon a je lacnejšia možem ju mat za 800eur zatial čo 3080ti za 1000eur takže radšej by som zobral 4070ti len problem je že tu napája 1x16pin a to mam kde zohnat také niečo ? :-D TDP ma podobne ako 3080ti dokonca na alze píšu že odporučaný zdroj 700W kedže mam 750W tak prepokladam že to je asi v pohode ten kábel je to niečo takéto ? corsair-premium-individually-sleeved-12-4pin-pcie-gen-5-12vhpwr-600-w-cable-type-4-white-d7587432.htm a neviem či môžem zobrať kábel značky corsair ked mam seasonic bude to pasovať ?

No nečekal jsem že sis našel 3080 za 1000 eček (spíš někde v bazaru) jinak bych tu 4070 Ti poradil taky.

U karty bude pravděpodobně redukce která ze dvou 8pinů udělá jeden 16ti pin 12vhpwr kabel. Takže zapnout to hned půjde.

Problém bude asi v tom, že ty redukce jsou tvrdý, mají malý poloměr ohybu a nemá se to moc "lámat". Takže já když jsem to měl sem nezavřel skříň.
Mám corsair zdroj takže sem si koupil tu redukci.

Corsair redukce má na jedné straně - u zdroje - dva konce které se strkají do corsair zdroje. Bavíme se o modulárních zdrojích kde kabely můžeš odpojit.
Težko budou pasovat do seasonic zdroje.

našel
Seasonic dělá vlastní verzi https://seasonic.com/12vhpwr-cable
a ještě je levnější
https://www.alza.cz/seasonic-12vhpwr-cable-black-d7702963.htm