Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odstranění souborů z Externího HDD disku

Zdravím. Promazával jsem dnes svůj externí HDD disk. Jako vždy jsem vybrané položky značila přesunul do koše. V koši jsem je pak odstranil pomocí příkazu "Vysypat koš" nebo přes shift+del. Tentokrát to bohužel nefunguje. Když jsem v koši soubory nemohu odstranit příkaz "Vysypat koš" se tváří, že funguje, ale soubory tam i přesto zůstanou a na disku se neuvolní žádné místo. Pokoušel jsem se tedy soubory obnovit nebo přemístit, ale to zahlásí akorát, že soubory se již v koši nenachází. Takže se mi teď doslova někde toulá 108 GB dat, které se mi nedaří odstranit. Mátě někdo zkušenosti, jak se s tímto vypořádat ? Děkuji. Zvlášní také je, že pokud externí HDD odpojím z koše veškeré položky a soubory zmizí. V příloze zasílám postupně za sebou screenshoty mých pokusů.

Zkus chkdsk ... (pravým, vlastnosti, nástroje, kontrola). Pokud je disk "nadoraz narvaný", není dobré používat koš (rozmyslet a smazat natvrdo). Taky kombinace externí + koš není úplně šťastná, ty koše jsou všechny nějak propojené.

wd elements obsahuje pravděpodobně druhojakostní disk. doporučuju zobrazit stav přes: crystaldiskinfo
při kritických chybách vyhodit.

nepíšeš nic o kontrole disku, externí disk bývá hodně poškozený svými uživateli: vadným odpojováním usb za chodu. tato kontrola disku je naprosto zásadní.
(a naučit se odpojovat usb disky hned potom. za třetí je: nepučovat usb disk lidem, kteří ho taky neumí odpojovat)

odpojitelné usb disky vůbec nemají používat koš, ten je jen pro pevné disky. při odpojeném usb (nebo znovu připojeném pod jiným písmenem) se soubory z koše nemají kam vracet.
je stupidita windows, že koš s usb disky vůbec dovolí.

mazané soubory nehážu do koše a nevysypávám je druhým krokem, ale rovnou je mažu shift+del.

opravit stav koše při odpojeném usb disku jde ve skutečném správci souborů (salamander, total commander, double commander, ...) smazáním jeho obsahu. v takzvaném průzkumníku nebo vysypávači koše je to nesmysl.