Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neustále ''vypadává'' jeden z externích disků

Dobrý den,rád bych zde poprosil o pomoc. Mám k PC připojeny 2 externí disky z čehož jeden neustále ''vypadává'' (disk není vidět ani ve windows,ani ve správci zařízení). Disk jsem testoval a měl by být o.k. (žádné vadné sektory,žádné chyby).

Jeden disk drží a šlape tak jak má,ale druhý neustále ''vypadává''.

V BIOSu jde také disk vidět a jde s ním normálně pracovat.

Problémový Disk: VERBATIM SMARTDISK 69801 320GB
Druhý externí disk: WD Elements 2621 USB Device

častým problémem bývá nekvalitní převodník usb-sata v obalu toho disku, má ho právě ten verbatim.
než přijdeš o data na disku, dopuručuju rozlámat obal, vytáhnout a vyhodit ten miniplošák s převodníkem, a pak stejně vyhodit i ten pomalý sata disk.
jinak na to pasuje nový obal. např: https://www.czc.cz/evolveo-tiny-g1-2-5-usb-3-0/306767/produkt

wd elements je ještě větší šmejd z hlediska opravitelnosti, ten hdd rovnou obsahuje usb konektor, nemá žádný interní sata. při první poruše se s nim můžeš navždy rozloučit.

Jo taky mi to některé disky dělaly, hlavně tyhle https://www.seagate.com/products/external-hard-drives/backup-plus-hub/ a vlastně jenom tyhle, u jiných jsem se s tím nesetkal (ještě jsem měl https://www.westerndigital.com/products/external-drives/wd-my-book-usb-3-0-hdd bez problémů). Některé bylo potřeba připojovat do dobrého portu (v hubu fungovaly rozumně, ale při připojení přímo do MB nebo skříně blbnuly). Akorát jeden zlobil tolik, že jsem ho rozebral a dal do jiného rámečku. Ten obal se mi pořád válí na stole.