Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ventilátor zdroje se točí i po vypnutí PC

Dobrý den,

u svoji PC sestavy jsem zjistil, že i po vypnutí počítače se neustále točí ventilátor zdroje. Zdroj, který mám, je tohle - produkt

Má dokonce i režim hybrid módu, kdy by se ventilátor neměl ani točit než dosáhne určité teploty. Samozřejmě jsem zkoušel vypínat i zapínat, ale podle mě nemá žádný vliv.

Je to vada zdroje, že se nevypne společně s počítačem nebo by se to dalo někde(bios atp.) nastavit?

Bios mám aktualizovaný.

Děkuji za rady

Pochopil bych, kdyby se vetnilátor točil třeba ještě pár vteřin po vypnutí jako dochlazení. Mrkni do manuálu k desce, jestli nebá nějakou takovou volbu v BIOSU. Nebo jestli máš po ruce jiný zdroj tak ho zkus, jestli to bude dělat taky. Aby se ale ventilátor točil neustále i po vypnutí PC není v pořádku.