Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aplikacia pre nastavenie zvuku v tv

Ahoj, kúpil som tv TCL 55C735. Problém je, že z tej tv ide nepočúvatelný zvuk. Uplná hrôza. Mám ale pocit, že je to skôr softwarová záležitosť. Je to google tv, moja otázka znie, či je možné ten zvuk upraviť pomocou nejakej aplikácie? Ďakujem za rady

ak je fakt nepocuvatelny (a nieje to tym ze si audiofil a cakas kvalitu ako z repra za pol miliona), tak neviem co riesis, reklamuj.
telky mavaju v nastaveniach bezne nejaky ekvalizer, ale skor to popisujes ako nejaku zavadu zvuku ako takeho.

No tv mám pár dní, môžem ho vrátiť do 14 dní, ale v recenziách píšu o nie príliš kvalitnom zvuku, ale takúto katastrofu som nečakal.
Ano sú tam prednastavenia aj ekvalizér, ale je to zvuk ako z plechovky. O appku sa pýtam preto, lebo pri tých nastaveniach sú rôzne režimy, na jednom hrá priestorový zvuk a tam kde je ekvalizér, tak nejde priestorový zvuk nastaviť a príde mi to len ako nedotiahnuté softvérovo, že či by sa to nedalo zlepšiť, lebo mám pocit, že to bude vlastnosť a výmenou za iný kus nič nezískam.

735 znam docela dobre a zvuk ma korektni kdyz integrovane Onkyo neni na plne pecky kde dochazi ke zkreslovani zvuku (zvuk nastaven na 70-100) s tim ze lidi si doma nastavuji tak maximalní hlasitost okolo 30-50.

Jakou mas verzi firmware ? Uz jsi provadel tovarni obnoveni ? (Posledni aktualizace je tuším Android 11 V463 OTA)

Ten zvuk je otresny ve vsech aplikacich a formatech jako Dolby etc ?
Nebo je k te TV pripojen nejaky box ?

Jinak moznost upraveni zvuku je primo v menu.
Dezazaktivuj položky jako ‘zřetelnost hlasu, posilovač basů, surround virtualizer’.

Tv som dal do tovarneho nastavenia, bez zmeny.
Na 30-50 je to dost potichu.
Verzia operačného systému je uvedené android 11 a potom je tam verzia jadra 4.19.116+.
Zvuk je otrasný všade, mám mágio box, ale na appkach, na youtube je to to isté.
Sú tam nastavenia najprv inteligentný zvuk, kde je adaptívna hlasitosť, adaptívny obsah.
Priamo vo zvuku je rezim zvuku, kde sú prednastavené režimy, dynamicky(tam sa da nastavit ako v jedinom ekvalizer, ale tento rezim je uplne potichu, na 30 nic nepocut, ostatne zosilnia zvuk), standartne, kino, hudba, jasny hlas, hry a sport(S tymi sa hybat neda).
V nastavení menu nič také ako zretelnost hlasu, posilovač basu a sound virtualizer nieje.
Dolby atmos, to je vsetko.
Akokolvek to nastavim, zvuk je otrasny bez vysok, skresleny, virtualny zvuk ide na rezime sport, kde ale pocut len stredy a nic sa s tym neda robit.

Potom uz len nastavenia prepojenia a tak podobne.

a) podle popisu nikdo neposoudí, zda je to otřesné/nepočúvatelné.
b) slyšel jsem mnoho TV, a jen jediná měla skutečně otřesný/nepočúvatelný zvuk a tam žádná "appka" nepomůže (byla to malá velmi levná TV).
c) buď je to vadné - takže reklamace nebo je to normální a pak je otázka, jaké jsou tvoje představy a zkušenosti.
d) pokud ti nevyhovuje zvuk TV nebo máš vyšší nároky, můžeš použít externí repráky.

Mal som 2 smart tv, lg asi z roku 2015, pekný zvuk, potom Hisense h55u7a, tam ten zvuk bol čistý, pekné výsky, aj surround. K tv mám pripojené repro sony z veže a s tým tv to hralo ozaj pekne, len na paneli mám flaky a nemaju na to nahradne diely, inac by som ani nemenil.
Ja som pozeral recenzie, kde niektorí tvrdili že zvuk je skvelý, ale boli tam aj takí, čo mali podobný názor ako ja, len som si myslel, ze to budú mozno nároční audiofili, vieš každý ma iný sluch a nároky.
Tie tv idu s cenou dole raketovo, mozno toto je dovod.
Rozmyslal som nad soundbarom, ale nechcem vela investovat, ci by som nieco schopne kupil trebars do 150 eur.

Názory na kvalitu zvuku jsou extrémně individuální ... a často pochybné (co někomu duní jako ze sudu, pro jiného jsou "skvělé basy").

Pokud chceš koupit repráky, klidně si přečti recenze, ale pak si pár "tipů" musiš poslechnout.

Ano, názory sú ozaj rôzne, nejaké uši mám a tu fakt nepočuť žiadne výšky, také chrchlítko, pamätám starú plazmu, aj tam to bolo oveľa lepšie.

Veď to teraz neviem, že či mám kúpiť iný tv, drahší, alebo to investovať do soundbaru, aby som dosiahol ten zvuk, čo som mal. Musím ísť rýchlo obehať obchoďáky a snáď na niečo narazím.

Nezmenilo. Vrátiť, alebo vymeniť za iný kus? :-D Ide o to, že mám dilemu, ten tv stál 500 eur a má 5 ročnú záruku, 144hz panel a google tv. Nič podobné nekúpim za tú cenu dnes, niečo podobné +150. Takže pozriem soundbar ešte a uvidíme.