Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak vyčistit RAM (mezipamet)?

Chtěl bych se zeptat jestli je normální při zapnutí notebooku mít v mezipaměti třeba kolem 2 GB zabraného místa. A vůbec to neubývá. Mám 8GB RAM. Jde ta mezipaměť vyčistit celá nebo aspo z části? Protože 2GB jen na pozadí při zapnutí notebooku mít tolik zabráno v mezipaměti. Děkuji

Řešení:

$ free -h
               total        used        free      shared  buff/cache   available
Mem:            31Gi       7.8Gi       3.3Gi       163Mi        20Gi        23Gi
Swap:           49Gi          0B        49Gi

Já mám teď volných 3.3 GB z 32GB a neřeším.
Ono je z toho většina buffery a cache, takže to urychluje práci, nepřekáží a pokud by to bylo potřeba, tak se to samo okamžitě uvolní.
Takže když jsem si tu paměť zaplatil, tak ať taky maká a neválí se ladem ]:)

(jo, dalo by se to uměle uvolnit - ale co z toho? Jen by pak všechno chodilo pomaleji ...)

Vyčistit (uvolnit) to sice jde, ale vzápětí se to zase zaplní podle potřeby OS a programů.
Nemá cenu se tím zabývat, zejména, když jde jen o 1/4 RAM.

Odkaz na ploche pre x64 Windows:
%windir%\SysWOW64\rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks
Názov s elegantnou ikonou zástupcu nechám na teba.

https://www.majorgeeks.com/files/details/cleanmgr.html

číňan; dism++, options, expert mode:
https://www.majorgeeks.com/files/details/dism.html

https://processhacker.sourceforge.io/
System information, Memory, More, Empty - individuálne vyprázdni štyri pamäte.

Ideálne je vyrobiť si v Notepad.exe pre príkazový riadok so zvýšenými právami "elevate" svoj čistič bežiac bezstarostne na pozadí nakonfigurovaný v Plánovači úloh.