Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program na kamery se potentoval.

Zdar. Mám na chalupě kamery. Nechce to chodit vzdáleně na W. Na chalupě to jede v pohodě. Na Android App taky. Donedávna mi to jelo i doma. Nyní se nejde připojit a netuším proč. Může za to můj provider, který neustále volá že je potřeba vyměnit modem? Modem je ještě UPC, nyní Vodafone. Zkoušel W7 a W10 a kamea se nepřipojí. Na tabletu a mobilu co je na wifi v pohodě. No a na chalupě má O2 kabel.

Bezny router ti to nepovie, to by si musel mat nieco na urovni Mikrotiku.
Kedze neviem, ci packety dorazia k tebe ani ich sledovat na sieti tazko sa urci chyba preco ti to nejde.
Odporucam vyhybat sa noname srackam z Ciny.
Take UNV ma obcas vypredajove akcie, prednedavnom som vybavil klienta za 400 eur so 6 kamerami, NVR (8 x poe) + 2TB disk. Cena noname setov 4ks + NVR bez diskov sa pohybuje u nas medzi 200-400 eurami a ja fakt nevidim dovod experimentovat s niecim inym.

jezisi tak chces aby to slo alebo nie? tak sa podla toho zariad. Svet sa nepostavi na hlavu kvoli tomu ze tebe nejdu kamery. Cinana nezaujimas duplom. Tak sa prisposob novemu rieseniu, alebo proste nebudes mat kamery. Staci ti to takto napriamo povedane?

Zkus vypnout firewall ve Windows a zkontroluj, jestli nějaký není i na modemu a jestli jej teď dálkově nezapnuli, pokud to předtím fungovalo a také vypni antivir, jestli se to nerozběhne. Připoj PC přes jiné připojení, třeba přes WiFi a hotspot na mobilu, pokud máš v PC WiFi kartu, případně to zkus zprovoznit připojení přes kabel, pokud nemáš WiFi. Tím vyloučíš modem a stávající připojení, takže budeš vědět, jestli je problém u připojení anebo v PC. NB náhodou nemáš? Případně možnost si jej půjčit, nainstalovat na něj obslužní program kamer a vyzkoušet připojení přes WiFi a mobil?

A pak to můžeš krásně otestovat. NB + mobilní data = OK => problém je na straně kabelového připojení anebo nastavení PC, NB + kabelové připojení = OK => problém je na straně nastavení PC, PC + mobilní data = OK => problém je na straně kabelového připojení, tj. blokování je na straně providera anebo modemu.

Mimochodem, podobný problém jsem kdysi u kabelového připojení měl, kdy přes něj nefungoval Ott Player a WhatsApp, které přes mobilní připojení u O2 normálně fungovali. Na Internetu jsem našel, že UPC/Vodafone snad blokuje určité rozsahy zahraničních IP a pod. takže se občas stane, že když se některý server přesune do daného rozsahu, tak přes kabelové připojení přestane fungovat, byť daný rozsah IP adres již dávno není nebezpečný, ale u UPC/VF zůstal blokován z historických důvodů.

Na infolince VF mi poradili natvrdo vyresetovat modem, a byť jsem se tomu nejdříve bránil, že mám k němu špatný přístup, takže nové nastavení bude fyzicky složité (standardní heslo WiFi sítě je na spodní straně modemu), tak jsem to nakonec provedl, a světě div se, problémy s WhatsAppem a Ott Playerem zmizely. Ani to nastavení nakonec nebyl problém, modem byl totiž k PC připojen kabelem, takže po resetu jsem se do něj dostal přes admin/admin a pak si na něm nastavil vlastní hesla pro vstup do menu i na WiFi.

Zkus nejdříve vyresetovat kabelový modem, a třeba to také Tvé problémy vyřeší.

U starších čínských kamer je nutné mít na místě jejich provozu veřejnou IP a někdy prostě poskytovatel internetu usoudí, že ji uživatel nepotřebuje a v tichosti mu ji vezme a pak jsou tyhle problémy. Také se mě to stalo a chvilku mi trvalo, než mě napadlo tohle zkontrolovat a když jsem udeřil na poskytovatele, tak to napravil a kamery opět fungují k plné spokojenosti i přes net a ne pouze po lokální síti. Také je dobré zkontrolovat na routeru povolené porty, jestli se router třeba z nějakého důvodu neuvedl do defaultního nastavení. Pokud kamery nejedou vzdáleně přes internet ani na apce v mobilu, tak bych hledal primárně problémy tady.

Až přijedeš domu, zjisti, co máš za modem. Staré modemy UPC jednou na IPv4, problém by být neměl, nové jedou na IPv6 a IPv4 je jen lokální a u Vodafone se překlápí. Pokud máš Compal, tak máš najisto IPv6 a vypni na tom firewall a zkus to.

To jsem mu psal hned na začátku, ať vypne firewall ve Windows, a pokud nějaký je v modem routeru, tak i ten, a rovněž deaktivuje antivir. Ale pokud nejede i NB, tak to zjevně musí blokovat modem router. Z druhé strany, pokud to pres WiFi funguje na tabletu i mobilu, tak je to spíše problém na straně Windows. Když vypne všechno zabezpečení, a případně i všechno restartuje, tak by to mohlo začít fungovat. Co třeba reset modemu a nouzový režim se sítí? Samozřejmě s vypnutými firewally a antivirem.

Mimochodem, jaké připojení máš na chalupě? A zkoušel jsi to doma na NB i přes mobilní data z telefonu?

Psal, že O2.

Jinak ale on se zmiňuje o tom, co jak zkoušel dost nejednoznačně, ale v podstatě je to jak píšeš.

Pokud mu to doma z wifi, která jede na tom samém Vodafone netu, funguje, tak je problém v PC. Pokud to nejede nikde z domácí sítě Vodafonu, tak to na PC není a je to až za ním, teda na routeru/modemu nebo u Vodafone.

jsem ti naznačoval, že modemem to nebude. :-)

Pokud se připojuješ na IP, tak bych prověřil:

1. že router na chalupě má veřejku a že to je ta, o které si myslíš že ji máš
2. že jsi ve firewallu povolil forward správných portů na kameru
3. že IP kamery ve vnitřní síti odpovídá IP adrese ve forwardu.

Mám Sannce IP kamery, bohužel, někdy od května 2023 přestaly fungovat zvenku, když nejsem doma na WiFi. Fungovalo to v pohodě 2 roky. Mám takový tušení, že aplikace JoyLite, přes kterou se to připojuje, je od jisté doby nějak zablokovaná, už není ani v APP storu.
Tak jsem to všechno vzal, hodil do koše, pořídil Tapo od TP-Linku a je klid.
D.