Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký CMR disk vybrat?

Pěkný den, prosím vás o doporučení pevného magnetického disku 3,5". Použití HDD pro ukládání foto, dat, záloh. Umístěný v externím boxu AXAGON EE35-XA3 ALINE, který také koupím. Pročetla jsem poradnu a děkuji za informace. Jaký 3,5" CMR disk byste mi doporučili? Chápu dobře, že bude stačit 5400 otáček? Vím, že dostačující bude kapacita 4 TB (možná i 3 TB nebo 2 TB). Přikláním se ke 4 TB, aby byla kapacitní rezerva a lépe vyšla cena Kč/GB. Kapacitu do budoucna určitě využiju. Vyšší kapacita 6 TB je výrazně dražší. Snad jsem vše pochopila dobře a vím, že určitě nechci SMR. Předem děkuji za rady a pomoc s výběrem.
Katka

CMR disků je málo a těžko se hledají. Kolikrát jsou informace (parametry) protichůdné nebo výrobce v tichosti změní specifikaci.

Takže radu na konkrétní model přenechám jiným zdejším odborníkům: MM_Tank, fleg, HPET, brtní ledník atd...
Něšjaký seznam je zde, ale bohužel neaktualizovaný: https://pc.poradna.net/questions/2996537-seznam-disku-pouzivajicich-smr-zaznam-nebrat

Já bych měl jen takovou připomínku k tomu externímu boxu:
Disk budeš na zálohy využívat jenom ty? Pokud by jej využívalo např. více členů domácnosti nebo jsi chtěla kromě zálohování univerzálnější využití - např. úložiště filmů, kamerový systém, atd.... tak vřele doporučuju poiřídit NAS - a tím pádem trochu jiné disky určené pro 24/7 provoz.

Pokud ti ale stačí lokální záloha na PC, místo externího (relativně pomalého) USB boxu bych zvolil interní SATA rámeček. Zabere méně místa, nebudou se ti plést kabely, nepotřebuješ mít volnou zásuvku, můžeš střídat více disků a nemusíš mít pro každý z nich extra box.

Děkuji Vám pánové.
Přesně k tomu jsem došla. U WD je to asi bez šance.
NAS je momentálně mimo mé finanční možnosti. Prioritou je vybrat kvalitní HDD, do budoucna co nejméně rozikový. Pročetla jsem informace i mimo poradnu a výsledkem je IT guláš. Ve stolním PC je SSD. Externí box je nutností pro zálohování dat z notebooku.
K tomu jsem původně chtěla 2,5" provedení externího boxu a disku, ale asi není šance na disk CMR ve vyšších kapacitách a malém rozměru, že?
Tak musím vybrat disk 3,5" CMR. Když nebude jistota, jestli je to CMR, tak to prověřím dotazem přímo u výrobců.
Box s diskem budu používat sama, hlavně na zálohy dat. Budu se snažit ho připojovat pravidelně kvůli zálohování, jinak nikoli.
Zatím duplicitně zálohuju na dva starší disky 2,5", ale ty nedostačují kapacitně. Jejich obsah překopíruju na nový HDD.
Následně ty dva malé 2,5" disky otestuju a zformátuju. Tím si uvolním kapacitu pro další zálohování, také rozložím a snížím rizika.
Budoucí data a zálohy budu vždy duplicitně zálohovat na HDD 2x 2,5" a ten nový asi 3,5", CMR, 5400 ot.
Vím, že to takhle zvládnu a budu mít návyky pravidelně zálohovat.
Ještě dodatek. Ani jsem si netroufla zmínit, že bych byla vděčná za delší záruku. To mě však dostává do výrazně vyšších cen, takže se budu muset spokojit s 24 měs. Snad WD RED?

do externiho boxu bych volil pomalejsi disk 5.400 - 5.900 otacek, treba wd red apod. 2tb se uz moc nevyplati.

u usb kramu, kde nehrozi soucasny pristup vice uzivatelu k vice souborum, by me ani zvlast netrapil smr disk. ale taky to chce odpojovat usb disk pres ikonu, s prodlevou, ne jen vytazenim kabelu za chodu.

WD RED sú SMR,WD RED Plus /Pro sú CMR ,aj keď všetky tri RED skupiny používajú rovnaký firmware NAS Ware 3.x,akurát plus verzie s kapacitou 1TB s 256 MB cache sú SMR,s 64MB cache sú CMR ,to sú jediné výnimky….